Männamaa küla püha männi mälestuskivi ja -plaat ning küla infostend.

Männamaa Külaselts paigaldab küla pärimuse püsimiseks küla sümboli - püha männi - mälestuskivi ja -plaadi ning Männamaa talude fotostendi.

Valmis!
Valmis!

Männamaa külas kasvas katkuaegse kalmistu peale hiigelsuur mänd, mida hakati kutsuma pühaks männiks. Männi läbimõõt oli 1922.a. 85 cm. Juba siis oli mänd seest juba tühi, kuid püsis veel kuni 1960.aastani. Külarahvas mäletab hästi, kuidas kaks meest mahtusid tüveauku ära. Männi ladvas ühe haru otsas ilutses esimesel Eesti ajal havisaba kujuline tuulelipp ja teisel harul oli raudrist, mistõttu hakati seda kutsuma pühaks männiks.

Püha mänd oli erakordselt suur ja teda peet Männamaa küla sümboliks.

Kuna kirjeldatav koht asub küla keskuses ja õnneks on säilinud foto männist, siis on Männamaa Külaselts MTÜ võtnud nõuks EV 100 sünnipäevaks ja oma küla pärimuse püsimiseks paigaldada sinna mälestuskivi ja sellele selgitav mälestusplaat. Lisaks paigaldatakse raudjalgadel tahvel, kuhu seatakse üles tänase Männamaa küla kodude fotostend.
5.mail 2018 peetakse Männamaa külas EV100 tähistamiseks pidu ja avatakse mälestuskivi- ja plaat ning stend.

NB! Männamaa Külaselts taotleb nimetatud tegevuste rahastamiseks esitatavale projektile toetust KÜSK EV 100 teavitustoe voorus, siis link/teade sündmuse

kohta EV 100 lehel on üheks tingimuseks toetuse taotlemisel.

Algataja

EV100 igas külas