Maraton Eesti Vabariik 100

Maraton EV 100 on 2018. aasta 22. juunil Pärnumaal toimuva Võidupüha maratoni erisündmus, mis tähistab riigi sünnipäeva erilisel-sportlikul moel.

Maraton EV100 on 2018. aastal toimuva 8. Võidupüha maratoni erisündmus, mis toob kokku pikamaajooksu harrastajad Eestit ja välismaalt.
Kuna maraton pöörab tähelepanu Pärnumaa tähtsale rollile Eesti iseseisvuse saavutamise kronoloogias, siis on spordisündmusel rahvuslik (sini-must-valge) atmosfäär.
Iga aasta 22. juunil, maratoni stardi eel, süüdatakse Toris, Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus, iseseisvust saavutada aidanud kangelaste auks mälestustuli. Võidupüha maratoonaritel on alates 2012. aastast olnud tähtis roll see tuli Pärnusse Rüütli platsile kanda, kust see omakorda Laidoneri Seltsi noorte poolt vastava aasta Võidupüha paraadi toimumise linna on viidud. Seega on mälestustuli andnud jõudu võidutulele. Maratoni Rüütli platsil asuv finišipaik on aga sama koht, kus 1918. aasta 23. veebruaril luges Hugo Kuusner esimest korda ette iseseisvusmanifesti. Tähtsa toimingu mälestuseks on toonase Endla teatri asukohale rajatud nn rõdumonument, kus viiakse läbi ka maratoni autasustamine.
Juubelimaratoni tähistatakse vääriliselt - korraldus annab selle tarbeks välja erimedali ning rõhub turundussõnumis asjaoludele, mis on seotud omariikluse ja riigi sümbolitega.
Ka edendab spordisündmus lipukultuuri, sest piirkonda jäävad omavalitsused ja organisatsioonid- Tori, Sindi, Pärnu, Eesti Lipu Selts jt, on võtnud strateegiliseks tegevuseks omariiklusega seotud kultuuri edendamise.

Korraldaja

MTÜ Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi

Pärnu Kahe Silla Klubi on Pärnus tegutsev spordisündmuste korraldaja, kelle mõju osalejate kaasamisel on üle-eestiline. Lisaks maratonile organiseeritakse Rannametsa Luitejooksu, Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ning Pärnu Rannajooksu. Klubi asutati eesmärgiga aidata kaasa Pärnu jõe kallaste korrastamisele ning liikumisharrastuse edendamisele. Koostööd tehakse sadade vabatahtlikega, kohalike omavalitsustega ning paljude ettevõtetega. Maraton Eesti Vabariik 100 korraldatakse koostöös Pärnumaa Spordiliiduga.