Maria Aua ja Aivar Tõnso ühisnäitus "Silmi ei usu"

Maria Aua ja Aivar Tõnso ühisnäitus "Silmi ei usu" Virtsus uurib mereäärse aleviku maastikku ja elukeskkonda.

EST

Virtsus, Tööstuse tänava endise kaupluse ruumides, avavad dokumentalist Maria Aua ja helikunstnik Aivar Tõnso ühisnäituse "Silmi ei usu", mis keskendub meid ümbritsevatele maastikele läbi isiklike mälupiltide ja kogemuste. Toetudes piirkonna vaheldusrikkale aja- ja kultuuriloole, vaadeldakse Virtsut läbi sisemiste silmade nähtud tähendusväljade ja avastatakse poolsaarel leiduvate personaalsete mälupaikade koldeid. Sel moel saab maastik lähedasemaks paljude piirkonda räsinud majanduslike ja ratsionaalsete huvide taustal.

Näituse avamine toimub 12.07.2018 algusega kell 20.00. Galerii on edaspidi avatud T-P 12.00-19.00 aadressil Tööstuse 9a.

Avamisele sõidab Tallinnast kunstibuss, mis alustab varahommikul sihiga Kuressaarde, kus toimub Eesti Arhitektuurimuuseumi "Avatud majade" ekskursioon, seejärel Saaremaa Muuseumis Jass Kaselaane näituse avamine ning siirdub siis Virtsu, et Maria Aua ja Aivar Tõnso näituse avamisele jõuda. Kunstibussile registreerumiseks kontakteeruda ev100@cca.ee või telefonil 5109125. 

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.