Matis Leima fotonäitus Pääsküla raamatukogus

Tallinna Pääsküla raamatukogu pakub 2018. aastal EV100 projekti raames noortele kunstnikele (14–26aastased) võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogus.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Matis Leima fotonäitus "Ehm lendab ümber maailma"

Matis Leima lõpetas Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli heliloomingu erialal ja on õppinud viiulit, klaverit, trompetit ning omal käel karmoškat. Ta on olnud erinevates laste- ja noortelaagrites pilliõpetaja, juhendanud ansambleid koosmängu ja arranžeerimise alal ning on praegu õpetaja Tartu eramuusikakoolis Helivõlu.

Naasnud ajateenistusest Kaitseväe Orkestri juures, lõpetas Matis õpingud Tartu Ülikoolis ajaloo erialal cum laude ning jätkab nüüd elektroakustilise heliloomingu õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 2015. aastal ilmus tema pärimuslike autorilugude noodikogumik „Luitekass“ ja 2017. aastal klaveripalade kogumik „Pimedus keldris“.

Kolmel järjestikusel suvel 2012-2014 korraldas Matis Tammemäe järve väikesaarel omanäolist mitmepäevast võistlust Õgmu Kuningriik ning tegeleb sõbraga kahasse loodud spordiala Nenex propageerimisega. Matis mängib seto folkansamblites Kiiora ja Zetod

Korraldaja

Tallinna Keskraamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu põhieesmärgiks on tagada Tallinna elanikele vaba juurdepääs informatsioonile, toetada elukestvat õppimist ja enesetäiendamist. Meie missiooniks on olla avatud igaühele, pakkudes juurdepääsu informatsioonile, teadmistele, oskustele ja kultuurile. Me pakume ja arendame teenuseid, mis aitavad tallinlastel ning meie linna külalistel olla aktiivne, informeeritud ja täisväärtuslik ühiskonnaliige. Me edendame elukestvat õpet, kasvatame rõõmu lugemisest igas eas inimeses, pakume inspiratsiooni ja elamusi, loome võimalusi eneseväljenduseks ja -arendamiseks ning suhtlemiseks üksteise ja maailmaga. Meie väärtusteks on sõbralikkus, usaldusväärsus, asjatundlikkus, innovaatilisus ja efektiivsus. Meie visioon: Muudame elu rikkamaks!