Matk karu elupaikades ja öö karuvaatlusonnis

Eesti Matkaliidu liikmesoraganisatsiooni juubelimatk 

EST

Jalgismakt pruukaru elupaikades ja pärast ööbimine karuvaatluse onnis Alutagusel.

Matk karu elupaikades ja karuvaatlus onnist.

Oktoobris valmistuvad karud talveuneks. Söövad marju, käivad mahajäetud õunaaedades ja koristamata viljapõldudel. Liiguvad ringi ja otsivad süüa, et talveuneks piisav rasvakiht koguda. Nii satuvad nad üsna stabiilselt Alutaguse karuonni juurde.

Me kohtume Alutaguse metsade vahel ja kõigepealt teeme jalgsimatka karu elupaikadesse. Otsime karude jälgi ja vaatame, mida nad söönud on. Sel varakevadel õnnestus meil leida üks maha jäetud karu talvepesa ja kas seda lähme vaatama. Hilisel pealelõunal sõidame autodega karuonni poole, kuhu jääme ööbima.  Räägime põnevaid karujutte, sest matka juhib Eesti kõige suurema kogemusega karuvaatluse giid Triin Ivandi.

 

Alutaguse karuonn

Alutaguse vanadest karuvarjetest on tehtud enamus Eesti kuulsamaid karupilte ja meie arvestuste kohaselt on sealt nähtud umbes 50 erinevat karu. Kahte onni mahub kokku 16 inimest. Onnides on magamiseks magamiskottidega narid, toolid ja kuivkäimlad. Onni lähme sisse kell 4 peale lõunat ja välja tuleme järgmisel hommikul kell 8. Õhtul pakume onnis pikniku.

 

Korraldaja

OÜ 360 KRAADI

Märksõnad: