Matk Neeva kanali kallastel

EV100 jõulumatk

Kogupereüritus
EST

Harju Matkaklubi ning MTÜ Müüsleri ja Köisi Küla Selts korraldavad jõulumatka Neeva kanali kallastel. 

Neeva kanal on Eesti pikim kanal ning samast kanalist sõidavad üle kõik, kes Tallinna-Tartu maanteel Koigi kandis liiklevad. See 28 kilomeetri pikkune kanal kuulub Pärnu jõe vesikonda, ja saab alguse Müüsleri mõisa tagant metsast. Kanal on märgitud ka ajaloolistele kaartidele ning oli olemas juba 19. sajandi lõpus.  

Algus kell 11.00, KOGUNEMINE: alates kella 10.30 Müüsleris, Saare Seltsi maja juures (Mäeküla-Koeru-Kapu mnt 13 km). Siin on ka matka lõpp orienteeruvalt kell 14.00. Parkimine Kilplaste koja juures või kogunemiskoha vahetus läheduses. Tee äärde palume autosid mitte parkida!

Pikkus – ca 5 km   Kestus – ca 3h    

Matk kulgeb looduslikul maastikul, st metsas mööda loomade tallatud radu, kanali kallastel ja selle põhjas (veekogu on praegu kuiv). Lapsevankri ega ratastooliga rada läbitav ei ole, kuid muidu peredele sobilik matk.

KAASA: Soe jook, kerge kehakinnitus, termos. Kogunemisel pakume sooja teed. Ühekordseid nõusid ei kasuta, palun termos või kruus kaasa võtta!

Matka paremaks korraldamiseks on soovitav enda tulekust teada anda.

Registreerimine: telefonil 5656 4466 või meusleri@gmail.com

Matk on osalejatele tasuta. 

Pärast matka on ettetellimisel (hiljemalt 25.12) Kilplaste kojas võimalik süüa sooja suppi, Supi eest saab tasuda toidukohas sularahas või kaardiga.

Info: telefonil 5656 4466 või  meusleri@blogspot.com

 

 

 

Korraldaja

Harju Matkaklubi

Harju Matkaklubi on Eesti Matkaliidu asutajaliige.

Märksõnad: