Matkarada ümber Kuremaa järve ja 50. ümber järve jooksu korraldamine

Eesti Vabariik saab sada täis. Ümber Kuremaa järve jooks on täpselt poole noorem, aga tore traditsioon jätkub nii joostes kui ka matkates.

Valmis!
Valmis!

Kingime Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul Kuremaa järve matkaraja, mille taastamiseks oleme kulutanud vähemalt 100*100 talgutundi ja viime läbi avaliku üritusena „Ümber Kuremaa järve jooksu“
vähemalt 100 rahvasportlase osalemisel. Teeme kõik endast oleneva, et jooks toimuks ka järgneval 50 aastal ja meie traditsioonilisel jooksuüritusel täituks 100 aastat.
Samuti on kingituseks sadade matkaraja kasutajate säravad silmad, mis on nautinud imelist mitmekesist Eestimaa loodust Kuremaa järve ääres aasta ringi.

Jälgi mängu Kuremaa külaseltsi FB lehel ja registreeru juubelijooksule 29.09.2018.

Täname külaliikumist Kodukant, kes toetas meid kingituse tegemisel 4945 euroga.

Jooksu- ja matkaraja ettevalmistamine algas 50. juubelijooksu tekkimise mõttest aastal 2016 ning jätkus aastal 2017 talgute „Teeme ära“ raames. Aastal 2018 on külaseltsi vabatahtlikud erinevatel aegadel ja erinevate seltskondadega rada korrastanud, sh taas suurema seltskonnaga „Teeme ära“ talgutel. Samal rajal on korraldatud matku alates 2018. a algusest, et leida sobiv marsruut. Selleks korraldatakse igakuist üritustesarja „Kaks teist korda ümber järve“. Täname külaliikumist Kodukant, kes toetas meie tegemisi 5000 euroga. Konkreetselt algas juubelijooksu ettevalmistus suvel 2018 ja kiirenevas tempos jätkub kuni viimase hetkeni, nagu tavaliselt. Viimane purre paigaldatakse viimasele kraavile 27.09, viimane rajatähis saab oma kohale 28.09 ning stardi-finišipaik on valmis 29.09 varahommikuks. Ja siis kell 10 algabki matk ning kell 12 stardivad juubelijooksule võistlejad. Loodetavasti on meil selleks ajaks valmis nii registreerimine, jooksjate retronumbrid, ajavõtusüsteem, autasud, toidupunkt, rajaturvajad, supp, soe saun ja veel tuhat muud pisiasja, millele 50 aastat tagasi esimesel jooksul isegi tähelepanu pöörata ei osatud ning mille meelespidamine on ka täna õhinapõhistele asjaarmastajatele paras pähkel. Matkarada jääb pärast jooksu avatuks ning seda hooldatakse ja hoitakse edaspidi korras. Kohtume juubelijooksul 29.09.2018 Kuremaal ja ootame kõiki huvitavale 13 km pikkusele rajale ümber meie kauni kodujärve matkama!

Algataja

Raul Orav