Matkaraja maja

Tähistame Metsanurme–Üksnurme matkaraja 15. loomisaastat koostöös RMKga EV100 ühismatka raames. Metsanurme III metsapäeval avame raja alg- ja lõpp-punktis matkaraja maja. 

Valmis!
Valmis!

MTÜ Metsanurme on oma 21 tegevusaasta jooksul väärtustanud ja arendanud looduskeskkonda. Metsanurme–Üksnurme matkaraja loomisest täitub 15 aastat ja 20. augustil toimuval Metsanurme III metsapäeval avame matkaraja maja, mis on sisustatud raja algus- ja lõpp-punktis olevasse taaskasutusmaterjalidest rehvimajja, nn Earthship-tüüpi hoonesse. Matkaraja maja sisaldab infot raja ja lähiümbruse looduse kohta, samuti saab maja kasutada puhkepausiks enne või pärast matka. 

20. augustil jõuab Metsanurme RMK suure ühismatkamise grupp matkateel Peraküla–Aegviidu. Toimuvad looduse, metsa- ja puuteemalised töötoad, Eesti iseseisvusele pühendatud kontserdi annavad Harjumaa kodutütred, kes on Metsanurme külakeskuses suvelaagris 17.–20. augustil. Toimub ühislaulmine ja lõkkeõhtu.

14.00 Laulud Eestile – kodutütred ja noored kotkad 14–15 naiskodukaitse pakub sõdurisuppi 15–17 töötoad – paberi valmistamine, metsas toimetulekuks lambi valmistamine, saunaviha valmistamine; orienteerivalt kell 17 saabuvad RMK suurel matkateel matkajad, kellega koos avame matkaraja maja (EV100 kingitus) ja paigaldame kingituse tähise kell 18 kontsert akordioniansamblit Amulett kell 19 – lõke ja ühislaulud, teemadeks Eesti, loodus ja mets kell 20.52 pidulik lipu langetamine

Kõik on oma jõududega valmis tehtud!

Tähistame Eesti 100. sünnipäeva väärikalt, Metsapäevaga! Alustame päeva kell 14.00 meie juures eelnevalt oma suvelaagrit pidanud Kodutütarde ja Noorte Kotkaste kontserdiga "Laulud Eestile", Naiskodukaitse pakub kell 14-15 sõdurisuppi, kell 15-17 õpime töötubades oskajate käe all paberi tegemist (oskajad saabuvad paberipealinnast Kehrast), metsas kasutatava lambi tegemist (Kaitseliit), tõhusa ja tervisliku saunaviha tegemist. Kella 17 paiku jõuab meie juurde matkagrupp, kes liigub RMK suurel matkateel, ikka Eesti auks! Lõigul Peraküla-Aegviidu alustavad matkajad 16. augustil. Vt lähemalt: https://rmk100.ee/yhismatk/yldinfo Matkajatega koos avame pidulikult Matkaraja maja ja kinnitame sellele uhke ja sädeleva EV100 sünnipäevakingituse tähise. Kell 18 annavad kontserdi Akordioniklubi Amulett pilli-ja laulumehed ning nendega koos laulame lõkketule valguses ka laule Eestimaast, loodusest ja metsast. 
Metsapäeval on avatud külakohvik ja ratastel saun. Saunapileti eest tagab külastaja endale nimelise tulevase külakohviku hoone katusekimmi. Pidulik lipulangetamine päikeseloojangul kell 20.52

Algataja

MTÜ Metsanurme

Metsanurme küla on koht, kus elavad ja tegutsevad aktiivsed, oma kodukohast hoolivad inimesed. Seda kinnitab nüüdseks juba 21 aastat tegutsenud mittetulundusühing (asut. 1997). Oleme oma tegevuses sidunud mineviku ja kaasaja, lähtudes põhimõttest, et uut luuakse vaid vanale, tugevale vundamendile!