Matkasüsta koolitus

''Voolava vee koolitus'' on Eesti Matkaliidu liikme Sea Kayaking Estonia EV100 matkasarja koolitus algajale süsta- või süstamatkahuvilisele ja varakevadistel jõemaratonidel osalejale.

EST ENG

Voolava vee koolituse eesmärgiks on õppida matkasüstaga merel ja jõgedel matkamiseks vajalikke tehnilisi oskusi. Õpime lugema voolu ja vee dünaamikat, lihvime edasiaerutamise oskusi, õpime paati kallutama, voolu sisenemist, voolust väljumist, ferryglide'i, aerutugede kasutamist, saba- ja ninatüüre, päästevõtteid ja grupis matkamise ohutusprotseduure. Koolituse lõpuks oleme tutvunud ohutu süstamatkamise põhimõtete ja tehnikatega. Koolitus on heaks sissejuhtatuseks süstasõiduga alustajale või süstamatkal osaleda soovijale.

Peale turvavarustusse (kuivülikond, kiivrid jne) riietumist algab koolitus sissejuhatusega teooriasse - kiire ülevaade voolu dünaamikast jõgedes, ohtlikest kohtadest ja tavalistest vigadest ümberminekul ja paadi lõhkumisel. Algajad vaatavad üle ja teevad kuivtrenni paadi juhtimise ja päästevõtetega. ​

Koolituse  toimub Tori-Jõesuus, kus on piisavalt erineva raskusastmega vooluvett. Päeva alustatakse lihtsamate võtete ja kohtadega ning päeva lõpuks saab proovida järjest keerukamaid ja turbulentsemaid kohti. Nagu öeldud käib õppimise juurde tihti ümberminek. Ümberminekut ja päästmisi saab proovida ja õppida päeva jooksul. 

Koolitus on algab kell 10:00 kogusnemisega Karuskosel ja lõpeb ca 17:00 Tori-Jõesuus. Lõunapaus on orienteeruvalt 14:00, süüa saab Jõesuu Kodukõrtsis.

Koolituse hind 75€ inimene. Hinnas sisaldub süstasõiduvarustus: süst, aer, pritsmepõll, päästevest, kuivülikond, kiiver, jalatsid, kindad või muhvid. 

Info ja broneerimine Sea Kayaking Estonia kodulehel või aadressil info@seakayakingestonia.com.

Riietu vastavalt veetemperatuurile, arvesta et ümber minnes pead vähemalt minuti või paar ujuma. Varakevadel ja sügisel kasuta võimalusel alati kuivõlikonda (koolitusel saab laenuks SKE kuivülikonna). 

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt laenata neopreenist surfisusse.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts, buff vms.

Veetemperatuuriga kuni 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat nt Polartec fliisist sooja pesu.
Koolitusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Kindad (veekindlaid-, töö-, rattasõidu- või muud kindad) ei ole aerutamisel vajalikud. Koolitusel saab SKE käest laenata muhve.

Juhul kui plaanite osaleda kahel järjestikusel koolituspäeval võtke kaasa magamiskott, matt ja saunalina.

1. Aerutamisvarustus - paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond.

2. Koolitajate tasu

3. Kui jääte kaheks päevaks siis on koolituse hinnas õhtusöök ja hommikusöök. 

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.