Meestekonverents Kuressaares 17.11.2018. Saarlaste Tervisekonverentsid 2018

Tule Saaremaale meestekonverentsile, mis pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kõikidele Eesti inimestele, kes usuvad, et Eesti väärib palju terveid ja õnnelikke mehi!

Ratastooliga ligipääsetav
EST

Saaremaa esimene, Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud meestekonverents on jagatud kolmeks omaette teemaks, mis keskenduvad meeste füüsilise, vaimse ja sotsiaalsele elule. Konverents on kõigile osalejatele tasuta!

Kuidas teha nii, et mehed elaksid kauem ja oleksid eluga rohkem rahul? Keskendume meestekonverentsil sellele, mida mehed arvavad, kuidas käituvad ning millises hoiakute ja ootuste keskkonnas nad igapäevaselt elavad.

Mees on see, kes ei nuta. Mees on tugev ja peab end füüsiliselt pidevalt proovile panema. Tal ei ole emotsioone, ta on kalkuleeriv ja põhimõtteliselt purunematu. Mehe ülesanne on tuua leib lauale, võidelda vaenlastega ja kui ta sellega hakkama ei saa, siis parem astugu rivist välja. Kas jääme rahule seletusega, et mehed on lihtsalt nii loodud ja kromosoomid panevad kogu olemuse paika ning määravad kui kaua ja kui õnnelikult mehed võivad elada? Või vaatame, mida saab ära teha kultuuri, hoiakute ja eelarvamustest tuleneva sotsiaalse survega?

Maailma tähtsaima mereriigina oleme siin Saaremaal koostööusku! Meestekonverentsi korraldades teeme koostööd Saaremaa Vallavalitsusega, SA-ga Leinatamme Fond, Kuressaare Haiglaga ja mitmete kohalike ettevõtjatega.

Soovime, et Saaremaa mees, ükskõik mis vanuses, saaks sõnumi, et on olemas võimalusi ja vahendeid, kuidas tagada enda hea toimetulek ning mitte jääda oma murega üksi. 

Konverents käsitleb toitumist, liikumist, alkoholismi, koduvägivalda, peresuhteid, üksikvanemaks olemist ja palju muud. Räägitakse ka sõltuvustest ja sellest, kuidas paljud ühiskondlikud murekohad on aastatepikkuse käitumise, suhtumise, stereotüüpide ja hoiakute tagajärg.

Meestekonverents 17.11.2018       

Arensburg Boutique Hotel & Spa konverentsisaal, Lossi 15, Kuressaare     

 

9.30 — 10.00    Registreerimine ja tervituskohv

10:00 — 10.10  Sissejuhatus, avasõnad

10.10 — 10.30  Madis Kallas, Saaremaa vallavanem

                        Avaettekanne

10.30 — 11.10  Lauri Rannama, füsioterapeut, ettevõtja

                        Tervist, Eesti mees!

11.10 – 12.05  Kristjan Puusild, psühholoog, jooksja

                        Kriisist välja liikumine - vaimselt ja füüsiliselt

12.05 – 13.10  Lõuna

13.10 – 14.05  Kristjan Pomm, meestearst

                        Meeste seksuaaltervis meestearsti vaatevinklist

14.05 – 15.00  Umberto Dorus Geerts, sotsiaalpedagoog

                        Mehed ei nuta

15.00 – 15.30  Kohvipaus

15.30 – 16.00  Paneeldiskussioon. Inspiratsiooniminutid

16.00 – 16.15  Konverentsi lõpetamine      

Konverentsi modereerib Kris Leinatamm, SA Leinatamme Fond  

Meestekonverents on osalejatele tasuta!

Vajalik on eelregistreerimine. Registreeruda saab siin:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe1FCmA-vbyoWFe4ob3gpqMpkyVC-mYulM5xur4yHyjYDA58A/viewform

 

Korraldaja

MTÜ Saaremaa Vähiühing

MTÜ Saaremaa Vähiühing on tegutsenud 2011 kevadest. Ühingu eesmärgiks on vähihaigete huvide esindamine ja kaitsmine ning kaasaaitamine nende sotsiaalsete küsimuste lahendamisele nende toimetuleku ja elukvaliteedi parandamiseks läbi tugi-, ennetus- ja rekreatiivsete tegevuste. Ühingu põhitegevuseks on vähihaigetele ja nende lähedastele tugi- ja nõustamisteenuste (avatud on teabetuba, toimuvad tugigrupid) kohta info jagamine, võimalusel vajalike teenuste ning abivahendite (parukad, rinnaproteesid, peakatted) pakkumine ning edendamine; vajaliku teabe hankimine ja levitamine; koolituste, teavitusürituste jms korraldamine; abistamine ja toetamine; koostöö tegemine erinevate organisatsioonidega. Meie soov on, et iga Saaremaa elanik, kes või kelle lähedane on saanud vähidiagnoosi, ei jääks oma murega üksi.