Meresüsta koolitus Hiiumaa laidudel

Kingi endale ja Eesti Vabariigi 100. juubeliks sportlik elamus Hiiumaa laidudel! 

EST ENG

Kahe päeva pikkune ööbimisega meresüsta koolitus ja matk Hiiumaa laidudel on vaieldamatult parim viis peidetud paradiisisaarte külastamiseks ja meresüstaga sõiduks vajalike oskuste omandamiseks.

Hiiumaa l​​​​​aiud ja neid ümbritsev meri on peatuspaik 187 linnuliigile, neist 82 ka pesitseb siin. Merelindudest asustavad saari enim hahad, hõbe- ja merikajakad. Meri saarte vahel on madal (2–4 m) ja sobib hästi kudemiseks paljudele kalaliikidele, kellest arvukaimad säinas, ahven, haug, särg, tuulehaug ja siig. Laiud pakuvad vaikust ja rahu – see on võimalus olla loodusega koos ja sellega üks.

Mida koolitusel õpime?

Koolitusel õpime ja lihvime süstasõiduks vajalikke oskusi: efektiivne edasiaerutamine, laine ja tuulega aerutamine, süsta juhtimine, aerutoed, eskimopööre, enese- ja kaaslase päästmine, navigatsioon ja kaardimaterjal, marsruudi planeerimine, ilmateade, ohutusvarustus, riskide hindamine ja juhtimine ning palju muud vajalikku.

Kingi endale elamus ja uus oskus ning tähista Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tõeliselt mälestusväärseks.

Tule avasta paradiisilaide ja saa hea meresüsta kogemus!

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee- ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja veekindlast jopest. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud. Kellel midagi sobivat ei leidu, saab meilt neopreenist surfisussid.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, vms.

Veetemperatuuriga kuni + 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla + 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat (nt Polartec fliisist) sooja pesu. Vajadusel on kuivülikonnad SKE poolt.

Laagri riietus:

Vastavalt ilmaprognoosile paar vahetusriideid ning -jalatsid, millega looduses liikuda.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. Mõistlik on võtta telk kamba peale. SKE-lt saab laenata lisatasu eest matkatelke.

Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid (kui vaja).

Toidud:

SKE hoolitseb hommikusöögi (mitmevilja puder seemente, puuviljade ja pähklitega ning tee ja kohv) ning õhtusöögi eest. Toidu allergiatest ja -eelistustest palume teavitada 2–3 päeva enne matka algust.

Osalejal tuleks hoolitseda lõunasöögi, vahepalade ning päevase isikliku joogivee eest. Lõunasöögiks on mõistlik kaasa võtta piknikukraami, aerutamise vahepaladeks puuvilju, müslibatoone või muud taolist.

Broneerimine Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-maili teel info@seakayakingestonia.com.

Kasutame professionaalseid ühekohalisi meresüstasid ning muud süstavarustust. Oma varustusega tulijatele on soodustus -20%.

Broneeri oma matk Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-posti teel info@seakayakingestonia.com.

1. Aerutamisvarustus – paat, vest, aer, põll, neopreensussid, veekindlad kotid ja vajadusel kuivülikond

2. Matkajuhtimine

3. Hommiku- ja õhtusöögid ning ühine joogivesi

4. Osadel matkadel on hinna sees ka lõunad, saun ja muud ekskursioonid

5. Toidunõud

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.