Metsik

Mooste KülalisStuudio projekt „Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel“ sisaldab biokunsti residentuuri, sümpoosioni korraldamist ning kataloogi väljaandmist kevadel 2018.a.

Projekt „Metsik“ toob Lõuna-Eesti võsadesse, inimtegevusest hüljatud ja looduse poolt tagasivõetud paikadesse, metsikuse piirialadele, müttama (bio-)kunstnikud, kes tahavad uurida metsikust kui metafoori ja tegelikkust. "Metsik" tahab ärgitada diskussiooni metsiku/metsistumise, kui elurikkuse metafoori üle, käsitleda normide ja normaliseerumise mõju elurikkusele ning utsitada inimesi eneserefleksioonile oma mõjust ja kaasaaitamisest ühiskonnas maad võtvale normaliseerumis- ja homogeniseerumisprotsessile.

Kunstnike residentuurid toimuvad 2018.a. aprillis ja mais, sümpoosion 17.-26.august 2018. Kogu projekti esitluspäev on 26.august 2018.a. 

Foto: Metsik. Autor Evelyn Grzinich.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.