Mextonia jõuab ka Tallinnast kaugemaleAvaldatud: 19.06.2017

Ehkki lõviosa Mehhiko ja Eesti värvipidustustest maalitakse Tallinna seintele, jagub ka pealinnast kaugemale MEXTONIA egiidi all sündivat tänavakunsti. Nii näiteks vahendab ajaleht Sakala Mehhiko tänavakunstnik Farid Rueda tegemisi. Nimelt toimetab Rueda juba neljandat päeva Viljandis Mesimummu lasteaia hoovis, maalides majaseinale hiiglaslikku põtra. Mural’i ehk seinamaalingu lõpp on paista.

Vikerkaare värvides põder valmimisel. Foto: Marko Suurmägi

Rueda, kes on Mehhikos tuntust kogunud justkui kaleidoskoobi kildudest koosnevate värvikirevate töödega, ütles, et pildi seinale kandmine on läinud kenasti. «Ilm on olnud suurepärane ja tundub, et saan töö õigeks ajaks valmis,» ütles kunstnik. Ta täpsustas, et seda muidugi juhul, kui päikselised päevad jätkuvad, sest paduvihmaga pole kahjuks võimalik töötada.

Rueda leidis, et põder on tulnud välja täpselt selline, nagu ta oli plaaninud.

«Kohalike huvi maalimise vastu on olnud märgata,» lausus kunstnik, kuid teda ega tema tööd see ei häiri. «Et ma olen tõstukiga enamasti kõrgel, siis inimesed eriti juttu ajama ei tule, aga mõni on heakskiiduks pöidlad tõstnud.»

Samas lasteaias käivate mudilastega ei ole ta suhelnud, sest nood ei satu mängides sellele majaküljele.

Rueda ütles, et ta ei ole saanud Viljandis veel palju ringi vaadata, kuid kui põder täies hiilguses valmis saab, tahab ta linnaga kindlasti põhjalikmalt tutvust teha.

«Seni on Viljandi jätnud mulle armsa väikelinna mulje,» lausus ta.

Pärast Viljandit plaanib kunstnik käia Tartus ja Tallinnas ning ülejäänud suvi kulub tal Euroopa festivalidele. Rueda lausus, et Mehhikosse läheb ta tagasi ehk alles oktoobris, kuid kindel ta veel selles plaanis pole.

Farid Rueda maalib seina rahvusvahelise «Mextonia» festivali käigus, mis on mehhiklaste kingitus Eesti Vabariigi   100. aastapäevaks.   Festivalil   loodavad   teosed   on   inspireeritud   eestlaste kultuurist ning otsivad ühisosa Mehhiko ja Eesti vahel, andes samal ajal noortele tänavakunstnikele võimaluse eneseteostuseks.

Viljandisse, Tartusse, Ahtmesse ja Narva luuakse teosed koostöös «Stencibility» festivaliga. See sai alguse seitse aastat tagasi tänavakunstnike kokkusaamisüritusena.

Intervjuu ilmus ajalehes «Sakala»

Kõik uudised