Minu kingitus Eestile

Kingin EV100-le 100 päeva jooksul Mustamäe abivajajatele 100 tasuta taksosõitu.

Olen ametilt taksojuht, kelle igapäevatöö on inimesi mugavalt ja ohutult sihtpunkti viia. Võib arvata, et roolikeeramine närvilise liiklusega linnatänavail on üksluine ja rutiinne tegevus, ent see pole nii. Tööd tehes kohtun äärmiselt toredate ja siiraste inimestega, kes jagavad minuga oma mõtteid. Need kohtumised muudavad päevad erakordseiks ning huvitavaiks. Mulle meeldib inimestega suhelda. Olen valmis kuulama ära nende mured ja koos lahendusi otsima, rääkima sellest mis heameelt valmistab ning ühiselt rõõmustama. Sageli usaldatakse võõrale asju, mida pereliikmete või sõpradega ei juleta arutada.

Mõeldes, mida võiksin Eestile kinkida, ei tulnud mul pikalt nuputada. Otsustasin kinkida 100 päeva jooksul koduse Mustamäe abivajajatele 100 tasuta taksosõitu kodust arsti juurde või haiglasse. Sõita soovivad eakad või lapsega arsti poole pöörduvad vanemad, peaksid mulle helistama numbril 56847782 ja sõidu suhtes kokku leppima. Päevas toimub üks tasuta sõit.

Miks ma seda teen? Kõige lihtsam on vastata, et tänutundest. Olen sündinud Eesti Vabariigis ja mul on selle riigi kodakondsus. Minu riik kaitseb mind ja mulle kalleid inimesi. Mul on armastav ema ja suurepärane kodu. Ma olen siin õnnelik ja rahul ning ei suuda oma tulevikku kusagil mujal ette kujutada. Mõne aasta eest kutsusid sõbrad mind Austraaliasse, kus pidavat olema paremad palgad ja suuremad võimalused, aga ma ei kaalunud hetkekski lahkumist maailma kuklapoolele. Iga inimene on õnnelik seal, kus on ta kodu ja minu kodu asub 100. sünnipäeva tähistavas Eesti Vabariigis.

Algataja

Vsevolod Jürgenson

Eesti Keskerakonna liige