Moostesse laste ja noorte omatehtud prügikastid!

Kingime EV100 puhul Moostesse omavalmistatud prügikastid. Kodukoha hoidmiseks tehtavad sammud on vast igati väärt tähistamine.

Kodukoha hoidmisest on noortega noortekeskuses palju räägitud- eelkõige prügi laiali loopimisest, mis on olnud siin külas suur mure. Kitsaskohana on noored ise välja toonud, et ei ole mitmeid prügikaste. Nimelt,kuna Mooste on oma mõisakompleksi väärtuste tõttu nii välis-kui siseturistide poolt palju külastatav, oleks vajalik panustada prügikastide näol, mis sulanduksid mõisamiljööga. Mis saaks olla veel parem kingitus nii kodukohale kui ka kodumaale, kui noorte omavalmistatud prügikastid?
Idee on leida juhendaja, kes töötaks välja lihtsa ning mõismiljööväärtusliku protoüübi puidust prügikastile. Juhendaja käe all ning noorte käe läbi peaks valmima 15 prügikasti- 10 neist mahuga 100 liitrit ning 5 mahuga 200 liitrit. Noortele ning juhendajale on ette nähtud motiveeriv töötasu. Samuti on vaja katta materjali kulud.

Septembri esimestel nädalateks tuleks välja otsida juhendaja, kes septembri keskpaigaks töötaks välja prügikastide mudeli. Lapsed saaksid siis septembri teises pooles töötama hakata ning kõik kastid peaksid olema valmis oktoobri lõpuks.

Algataja

Eva Edovald

Teeme Mooste elu paremaks!:)