MTÜ Müüdud Naer lavastus „Needid ja suhkruvatt“

„Needid ja suhkruvatt“ on lugu Võru sündmustest 30 aastat tagasi, kus nõukogudeaegsetest veidrustest tüdinud noored otsustasid hakata Eesti vabaduse eest võitlema. 

EST

„Needid ja suhkruvatt“

1987. aastal ärkab Võru linnas üks verinoor mees hommikul üles ja vaatab aknast välja. Sealt paistab Nõukogude Eesti. Hall ja kiretu, ahistav ja kitsas. Nii on olnud terve tema elu!
Mees, pea täis segaseid mõtteid, sõidab linnaliinibussiga surnuaiale, et üles leida Vabadussõjas langenute kalmud. Ta ei tea veel, miks ta seda teeb... Ta ei tea ka seda, et sellest üksildasest surnuaiakülastusest saavad alguse sündmused, mis haaravad endasse nii tema enda kui paljud teised. Järgnevad sündmused ei jäta puutumata ühtki võrukat. Sest tulemas on mäss!

„Needid ja suhkruvatt“ on lugu Võru sündmustest 30 aastat tagasi, kus nõukogudeaegsetest veidrustest tüdinud noored otsustasid hakata Eesti vabaduse eest võitlema. Sinimustvalge lipu lehvitamine oli endiselt kriminaalkorras karistatav, kuigi perestroika tuuled muutsid piiri lubatu ja lubamatu vahel ähmaseks. Laulva revolutsioonini oli jäänud kaks aastat...

Tänaseks on Vabadussõjast möödunud sada aastat, aga mälestus nendest, kes on andnud oma elu Eesti eest, elab! Elab, kuni leidub neid, kes seda kõige kiuste elus hoiavad.
See lugu on pühendatud kõikidele dissidentidele ja vabamõtlejatele, olgu siis eile, täna või homme!
Lugu on autorite vaba tõlgendus, mis ei pretendeeri ajaloolisele tõele. 

Korraldaja

MTÜ Müüdud Naer

MTÜ on loodud 2016. aastal kahe võro keelt ja kultuuri hindava sõbra Tarmo Tagametsa ja Siim Sareali eestvõttel selleks, et elavdada ja avardada Lõuna – Eesti kogukondlikku kultuuri ja atmosfääri. MTÜ tegevuse peamiseks eesmärgiks on sõna, liikumise, muusika ja teatri keskkonna loomise kaudu suunata ühiskonna tähelepanu humanistlikele ja vaimsetele väärtustele kultuurimaastikul. Vahendada ja edendada kõrgetasemelises kunstikeeles kõike sotsiaalset, mis aitab kaasa Eesti inimeste mitmekülgsele arengule kultuuriväärtuste taustal.