Muhu Lasteaia 100 tervislikku kõnnikilomeetrit

Eesti Vabariigile on väga vaja rõõmsaid, terveid ja aktiivseid lapsi, sest nemad on meie tulevik. Seda eesmärki aitab täita 100 kõnnikilomeetri läbimine.

Kingituse idee hakkas hargnema sellest, et väga paljud lapsed pole harjunud pikemaid ja isegi lühemaid maid jalgsi käima. Lasteaeda tullakse autodega ja samuti minnakse õhtuti ka koju. Mõni laps on ka päeva jooksul vähem aktiivne. Lasteaia ümbruses on aga palju toredaid kohti, mida üheskoos avastada. On ka selliseid paiku, kus me käime korduvalt uudistamas ja loodust avastamas. Nende jalutuskäikudega saame lapsi meelitada rohkem liikuma. Liikumine värskes õhus aga omakorda on kasulik meie tervisele. Kõik eelpool kirjeldatu saigi meie kingituse põhialuseks.
Iga rühm märgib oma läbitud vahemaad ühisesse tabelisse ja nii peame arvestust läbitud kilomeetrite kohta. Arvesse lähevad jalutuskäigud ja matkad lasteaia lähiümbrusesse. Matkatabelit peame alates 17. aprillist 2017 ja need on kõigile nähtavad lasteaia koridori seinal, nn. sünnipäeva seinal, kuhu saab panna ka toredaid pilte meie retkedest.
Terved, toredad, rõõmsad ja aktiivsed lapsed on ju meie tulevik! Hea oleks kui me suudaksime rohkemgi kilomeetreid koos läbi kõndida.
Kutsume kõiki aktiivselt liikuma ja kilomeetreid koguma!

kilomeetrite kogumine algas 17.aprillil 2017 ja kestab EV juubelisünnipäevani s.o. 24.veebruarini. Vahekokkuvõtteid teeme iga kuu lõpul ja siis räägime oma edusammudest ka lastega. kogu info liikumise kohta on üleval lasteaia sünnipäeva seinal, kuhu saab üles panna ka lustakaid pilte meie käikudest.

Ootan kõikide meie maja inimeste entusiastlikku suhtumist ürituse läbiviimisel.

Algataja

Reet Hobustkoppel

Olen Muhu Lasteaia juht . Meie lasteaed asub väikesel Muhu saarel. Meil on avatud 3 rühma- "Siilid", "Oravad" ja "Jänkud". Kokku on meil nimekirjas 59 last, kellega tegeleb kokku 16 täiskasvanut.