Muhu Väina regatt toob EV100 pidustused mereleAvaldatud: 26.06.2018

Juubeliaastal on Muhu Väina regatile registreerunud 108 jahti ja 600 purjetajat. Eesti Vabariigile pühendatud purjetamissündmusel on tänavu, lisaks distantsidel võistlemisele, võimalik kaasa lüüa nii matkagrupis kui ka kaldaprogrammis. Muhu Väina regatt toimub 61. korda ning on Eesti pikim ja vanim purjeregatt.

Eesti vanim purjeregatt algab taas!

EV100 juhtrühma liikme Tiit Pruuli sõnul on Muhu Väina regatt küll veidi noorem kui Eesti Vabariik, ent ometi väga tugevate traditsioonidega avamere purjekate võistlus.

"Meri on Eesti inimestele südamelähedane jõud ja juubelisuvi ideaalne aeg Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks merel," märkis Pruuli.

Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elsteini sõnul jätkab Muhu Väina regatt juubelilainel.

"Tänavu tähistame suurel purjetamispeol Eesti Vabariigi 100. ja Eesti Jahtklubide Liidu 90. ja Kalevi Jahtklubi 70. sünnipäeva. Purjetajate suviseks laulupeoks ristitud suursündmus väisab nädala jooksul kokku viite sadamat liikudes Tallinnast Pärnusse," kirjeldas Elstein eesootavat võistlusdistantsi.

61. Muhu Väina regatt toimub 7.-14. juulini:

Muhu Väina regatt s.o. Eesti Meistrivõistlused avamerepurjetamises klassis ORC grupile CDL ≤ 8 ja Folkboot. Võistlust korraldavad Pärnu Jahtklubi ja Kalevi Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Kõik uudised