Muinastulede öö kontsert Haven Kakumäe jahisadamas

25. augustil kell 21 oled oodatud tähistama muinastulede ööd Haven Kakumäe jahisadamasse, kus saab ERSO esituses ja Andres Kaljuste juhatusel nautida Ülo Kriguli spetsiaalselt selleks sündmuseks kirjutatud uudisteost "Tulikeel" ja Händeli „Kuninglikku tulevärgimuusikat“.

EST ENG RUS

Maagilisel muinastulede ööl oled oodatud Haven Kakumäe jahisadamasse, et nautida erakordset häälele, elektroonikale ja sümnfooniaorkestrile loodud Ülo Kriguli ja Hasso Krulli uudisteost "Tulikeel". Soleerib Kadri Voorand. Ühtlasi kõlab ERSO esituses ja Andres Kaljuste juhatusel kontserdil Händeli „Kuninglik tulevärgimuusika“. 

Aeg ja koht:
21:00, Haven Kakumäe jahisadama angaar
Piletid Piletilevist

Kavas:
Ülo Krigul / Hasso Krull – Tulikeel (esiettekanne)
Georg Friedrich Händel – Kuninglik tulevärgimuusika 
Kadri Voorand (hääl), Tammo Sumera (elektroonika)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Andres Kaljuste

Kohtumiseni muinastulede ööl! Uudisteos on kaheosaline, kell 19:00 toimub kontsert Naissaarel

Sündmus kuulub EV100 muusika tähtsündmuste programmi.

Muinastulede öö esimene kontsert toimub Naissaarel kell 19:00. Loe lähemalt ja osta pilet siit.

Väljasõit Naissaarele aurikuga Katharina kell 16.15 Lennusadamast! Sadamas olla kell 16!

TÄHELEPANU: 25.08 toimub kaks kontserti (kell 19:00 Naissaarel ning 21:00 Haven Kakumäe sadamas) ning mõlemad kontserdid on piletiga. Kes tulevad Naissaarele aurik Katharinaga, siis pärast Naissaare kontserdi lõppu toimub Lõunaküla sadamas (asub küüni juures) lõkke süütamine, pärast mida publik viiakse sadamasse aurikule. Naissaare publik ei jõua Haven Kakumäel toimuvale kontserdile!

Oma alustega tulijad, kes randuvad Naissaare Lõunaküla sadamas, teil on soovi korral võimalik Haven Kakumäe kontserdile minna ühiselt paatidega, sest meretee on selleks piisavalt lühike. Mõlemad kontserdid on eraldi piletitega! 

 

Korraldaja

SA Lootsi Koda (Nargenfestival)

Tõnu Kaljuste poolt ellu kutsutud Nargenfestival on pikim ja mitmekesiseim suvine kultuurifestival Eestis. Nargenestival pakub talle omaselt kultuuriliselt mitmekülgset kava – rahvamuusikast klassika maailmatippudeni. Nargenfestival on oma algusest (aastast 2006) olnud üks meretagune ja mereäärne lugu. Nargenfestivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste võitis 2014 aastal Grammy parima kooriesituse Arvo Pärdi "Adama itk" esituse eest.