Muinastulede öö kontsert Naissaarel

25. augustil oled oodatud tähistama muinastulede ööd Haven Kakumäe jahisadamasse ja Naissaarele Omari küüni.

EST ENG RUS

Maagilisel muinastulede ööl oled oodatud Naissaarele Omari küüni, kus ERSO esituses ja Tõnu Kaljuste juhatusel kõlab Händeli „Veemuusika“.

Aeg ja koht: 
19:00, Naissaar, Omari küün
Piletid Piletilevist

Kavas: 
Georg Friedrich Händel – Kuninglik tulevärgimuusika 
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste

Kohtumiseni muinastulede ööl! Uudisteos on kaheosaline, kell 21:00 toimub kontsert Haven Kakumäe sadamas

Muinastulede öö esimene kontsert toimub Naissaarel kell 19:00.
Sel ööl viib Nargenfestival ERSO muusikud kahele poole Tallinna lahte, loomaks muusikalise silla mandri ja Naissaare vahele Georg Friedrich Händeli aegumatute, vee ja tulega seostuvate orkestriteostega. Õhtut alustab Naissaarel „Veemuusika“ Tõnu Kaljuste juhatusel ning jätkub „Kuningliku tulevärgimuusikaga“ Kakumäe sadamas Andres Kaljuste taktikepi all
Loe lähemalt ja osta pilet siit.

Väljasõit Naissaarele aurikuga Katharina kell 16.15 Lennusadamast! Sadamas olla kell 16!

TÄHELEPANU: 25.08 toimub kaks kontserti (kell 19:00 Naissaarel ning 21:00 Haven Kakumäe sadamas) ning mõlemad kontserdid on piletiga. Kes tulevad Naissaarele aurik Katharinaga, siis pärast Naissaare kontserdi lõppu toimub Lõunaküla sadamas (asub küüni juures) lõkke süütamine, pärast mida publik viiakse sadamasse aurikule. Naissaare publik ei jõua Haven Kakumäel toimuvale kontserdile!

Oma alustega tulijad, kes randuvad Naissaare Lõunaküla sadamas, teil on soovi korral võimalik Haven Kakumäe kontserdile minna ühiselt paatidega, sest meretee on selleks piisavalt lühike. Mõlemad kontserdid on eraldi piletitega! 

 

Korraldaja

SA Lootsi Koda (Nargenfestival)

Tõnu Kaljuste poolt ellu kutsutud Nargenfestival on pikim ja mitmekesiseim suvine kultuurifestival Eestis. Nargenestival pakub talle omaselt kultuuriliselt mitmekülgset kava – rahvamuusikast klassika maailmatippudeni. Nargenfestival on oma algusest (aastast 2006) olnud üks meretagune ja mereäärne lugu. Nargenfestivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste võitis 2014 aastal Grammy parima kooriesituse Arvo Pärdi "Adama itk" esituse eest.