Muinastulede öö kontsert Naissaarel

25. augustil oled oodatud tähistama muinastulede ööd Haven Kakumäe jahisadamasse ja Naissaarele Omari küüni.

EST ENG RUS

Maagilisel muinastulede ööl oled oodatud Naissaarele Omari küüni, kus ERSO esituses ja Tõnu Kaljuste juhatusel kõlab Händeli „Veemuusika“.

Sel ööl viib Nargenfestival ERSO muusikud kahele poole Tallinna lahte, loomaks muusikalise silla mandri ja Naissaare vahele Georg Friedrich Händeli aegumatute, vee ja tulega seostuvate orkestriteostega. Õhtut alustab Naissaarel „Veemuusika“ Tõnu Kaljuste juhatusel ning jätkub „Kuningliku tulevärgimuusikaga“ Kakumäe sadamas Andres Kaljuste taktikepi all

Väljasõit Naissaarele aurikuga Katharina kell 16.15 Lennusadamast. Sadamas tuleb kohal olla kell 16!

TÄHELEPANU: Kes tulevad Naissaarele aurik Katharinaga, siis pärast Naissaare kontserdi lõppu toimub Lõunaküla sadamas (asub küüni juures) lõkke süütamine, pärast mida publik viiakse sadamasse aurikule. Naissaare publik ei jõua Haven Kakumäel toimuvale kontserdile!

Oma alustega tulijad, kes randuvad Naissaare Lõunaküla sadamas, teil on soovi korral võimalik Haven Kakumäe kontserdile minna ühiselt paatidega, sest meretee on selleks piisavalt lühike. Mõlemad kontserdid on eraldi piletitega! 

Aeg ja koht: 
19:00, Naissaar, Omari küün
Piletid Piletilevist

Kavas: 
Georg Friedrich Händel – Kuninglik tulevärgimuusika 
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste

Kohtumiseni muinastulede ööl! Uudisteos on kaheosaline, kell 21:00 toimub kontsert Haven Kakumäe sadamas

Sel ööl viib Nargenfestival ERSO muusikud kahele poole Tallinna lahte, loomaks muusikalise silla mandri ja Naissaare vahele Georg Friedrich Händeli aegumatute, vee ja tulega seostuvate orkestriteostega. Õhtut alustab Naissaarel kell 19 „Veemuusika“ Tõnu Kaljuste juhatusel ning jätkub „Kuningliku tulevärgimuusikaga“ kell 21 Kakumäe sadamas Andres Kaljuste taktikepi all.
Loe lähemalt ja osta pilet siit.

Haven Kakumäe jahisadama angaar, kell 21
Ülo Krigul / Hasso Krull – Tulikeel (esiettekanne)
Georg Friedrich Händel – Kuninglik tulevärgimuusika 

Kadri Voorand (hääl), Tammo Sumera (elektroonika)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Andres Kaljuste

Kontsert kuulub EV100 muusika tähtsündmuste programmi.

Korraldaja

SA Lootsi Koda (Nargenfestival)

Tõnu Kaljuste poolt ellu kutsutud Nargenfestival on pikim ja mitmekesiseim suvine kultuurifestival Eestis. Nargenestival pakub talle omaselt kultuuriliselt mitmekülgset kava – rahvamuusikast klassika maailmatippudeni. Nargenfestival on oma algusest (aastast 2006) olnud üks meretagune ja mereäärne lugu. Nargenfestivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste võitis 2014 aastal Grammy parima kooriesituse Arvo Pärdi "Adama itk" esituse eest.