Must Kast esitleb: "Kaksismaa/Kaksoismaa"

Tegemist on Soome-Eesti ühise suvelavastusega "Kaksismaa/Kaksoismaa", mida lavastab Anni Mikkelsson. Esietendus 21.juunil 2017 Eesti Rahva Muuseumi Viinaköögis.

EST ENG

Must Kast esitleb:
Muusikaline suvelavastus KAKSISMAA/KAKSOISMAA Eesti Rahva Muuseumi Viinaköögis

AUTOR ja LAVASTAJA Anni Mikkelsson (Meriteatteri)
KUNSTNIK Kristel Maamägi
VALGUSKUNSTNIK Mari-Riin Villemsoo (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia)
KOREOGRAAF Suvi Kemppainen
HELIKUJUNDAJA Sten Arvi
GRIMMIKUNSTNIK Margit Lepla
LAVAL Kaija M Kalvet, Laura Niils, Birgit Landberg, Liina Leinberg, Mihkel Kallaste, Karl Edgar Tammi, Hennariikka Laaksola, Jonnakaisa Risto, Heidi Ajanto, Vera Veiskola

Soome-Eesti koostöös valmiv "Kaksismaa/Kaksoismaa" on poeetiline ja muusikaline suveteater poliitilisest utoopiast, mis valmib kingitusena mõlema riigi sajanda sünnipäeva puhul.

19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses unistasid mitmed Eesti poliitikud Eesti ja Soome ühinemisest Austria-Ungari keisririigi eeskujul. Idee oli päevakorral veel ka Teise maailmasõja lävel, kuid unistus kadus lõplikult, kui Nõukogude Liit Eesti okupeeris. Meie, Eesti ja Soome noored teatritegijad, loome selle poliitilise utoopia ja unustatud kaksikriigi vähemalt oma lavastuse ajaks.

“Kaksismaa” uurib, millised lood eelnevatest sugupõlvedest on meie kanda jäänud. Kas eestlaste ja soomlaste lood on erinevad ja kui palju on neil ühist? Kuidas on tekkinud rahvused ja millistel alustel moodustatakse riike? Kas meil õnnestub lavastuse prooviprotsessi käigus luua ühine keel - läänemere esperanto, kaksismaa keel, eestisoome keel?

Lavastuses kõneldakse publikuga eesti, inglise, soome, keha- ja muusika keeles.

Esietendus 21. juunil 2017 19.00 Eesti Rahva Muuseumi Viinaköögis (Muuseumi tee 2, Tartu).
Etendused 27., 28., 30. juuni, 1., 2. juuli 19.00.

Korraldaja

MTÜ Must Kast

Must Kast on väike, aga professionaalne projektiteater, mis tegutseb alates 27. märtsist 2014 põhikohaga Tartus, Genialistide Klubis. Must Kast koosneb neljast lavastajast, kümnest näitlejast, mitmest administratiivtöötajast, kahest tehnikust ja hulgast vabatahtlikest abilistest. Suuremat osa Kastist ühendab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia taust. Must kast kui lavatüüp on midagi sellist, mis on avatud kõigile võimalustele ja kus teatriime võib sündida millest iganes. Sellesse Must Kast kui teater usubki – vormipiiranguteta maagia sündi. Teatrisse, mis ei manifesteeri end sõnades, vaid tegudes, teatrisse, mis kasvab koos oma publikuga, teatrisse, mis kunstilisi allahindlusi tegemata võib kõnetada igaüht.

Märksõnad: