Must Kast esitleb: Tempokas koguperelavastus "Mowgli" Eesti Maanteemuuseumis

Meie kingitus toob inimesed vähemalt üheks päevaks ja õhtuks tagasi oma kodumaa metsadesse ning see rännak saab olema kingitus, mis sisaldab perega üheskoos veedetud aega ja värsket õhku.

Kogupereüritus
EST

Tempokas koguperelavastus "Mowgli"

Lavastaja BIRGIT LANDBERG

Dramaturg PIRET SG / BIRGIT LANDBERG

Koreograaf JAANIKA TAMMARU

Kunstnik MARET TAMME

Muusikaline kujundus KAAREL KUUSK

Valguskunstnik EMIL KALLAS

Grimmikunstnik MARGIT LEPLA

Laval KAAREL TARGO, KRISTJAN LÜÜS, RAUNO POLMAN, JAANIKA TAMMARU, MÄRT KOIK, KARL EDGAR TAMMI, LAURA NIILS, LIINA LEINBERG, MIRA GAYDAROVA, LAURA COCHO, KELLY MATTUS, KAIA KÕRGE

Produtsent KADI RUTENS, KRISTIN SAAR

Turundus ja kommunikatsioon HELI ANNI

 

Eemal linnakärast, looduse keskel, kostub puude naksumise, lehekahina, suviste tuuleiilide ning vihmahoogude metsamuusika. Ees ootab suvesume seiklus koos džunglipoiss Mowgliga, kes vaatamata sellele, et ta on väike, karvutu ja kõnnib kahel jalal, leiab perekonna ja sõbrad loomariigi kardetumate esindajate hulgast. Baloo, Bagheera ja Kaa seltskonnas viib tee teda tihti ühest unustamatust seiklusest teise.

Nendel rännakutel ristuvad Mowgli teed korduvalt tema surmavaenlase - võitmatu Shere Khaniga. Selle hirmsa kiskja kindlameelne otsus väike inimlaps tappa, sunnib Mowglit astuma vastu seni suurimale ja ohtlikumale seiklusele, millest sõltub nii tema kui ka kogu džungli saatus. Kas väikesest paljast konnapojast, nagu džunglirahvas teda hellitavalt kutsub, on vastast võimsale ja kartmatule tiigrile?

Lavastus sõprusest, seiklusest, kurjusest, rõõmust, kurbusest ja inimeseks olemisest. Inimene ju ükskord kaob, aga loodus püsib igavesti.

Sündmuse koduleht: http://www.teatermustkast.ee

* * *

Soovime kinkida eestimaalastele võimaluse heita pilk džunglipoiss Mowgli maailma, mis on täis loodust, rahu, seiklusi, head ja kurja. Lavastus on pühendatud Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks.

Korraldaja

MTÜ Must Kast

Must Kast on väike, aga professionaalne projektiteater, mis tegutseb alates 27. märtsist 2014 põhikohaga Tartus, Genialistide Klubis. Must Kast koosneb neljast lavastajast, kümnest näitlejast, mitmest administratiivtöötajast, kahest tehnikust ja hulgast vabatahtlikest abilistest. Suuremat osa Kastist ühendab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia taust. Must kast kui lavatüüp on midagi sellist, mis on avatud kõigile võimalustele ja kus teatriime võib sündida millest iganes. Sellesse Must Kast kui teater usubki – vormipiiranguteta maagia sündi. Teatrisse, mis ei manifesteeri end sõnades, vaid tegudes, teatrisse, mis kasvab koos oma publikuga, teatrisse, mis kunstilisi allahindlusi tegemata võib kõnetada igaüht.