Must Kast esitleb: uuslavastus "Prohvet"

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul lavastub Genialistide Klubis "Prohvet", mis kutsub inimkonda kõverpeegeldades üles muutma oma harjumusi ja väärtushinnanguid, kinkimaks järeltulevatele põlvedele puhas, õnnelik ja arukas kodu ka järgmisteks juubeliteks. 

EST

“Prohvet” on lavastus keskkonnaprobleemidest ning nendega kohaneda püüdvast inimliigist. Ehkki inimkonna tarbimiskäitumise muutmise vajalikkusest on räägitud juba aastakümneid, hakkavad sellega seotud ohud Eestis tasapisi alles nüüd, aastaringse halva suusailma valguses, inimeste igapäevateadvusesse jõudma.

Kuid ka muu maailm ei anna meile selles vallas palju eeskuju: millegipärast ei suuda inimene isegi võimaliku katastroofi lävepakul loobuda oma argimugavustest, mis paratamatult kogu planeeti tumeda ja tundmatu tuleviku poole tõukavad. Ning muutuse algatamisest iga kell kergem on tõdeda, et “nii on see ju alati olnud”.

Kui palju on üksikinimene võimeline ennast ümbritsevat mõjutama ja muutma? Kas enesehävituslikkus on vältimatu või on meil siiski midagi, mis suudaks sellele vastu seista? Kas ühe väljasureva keele kõnelejal on üldse mõtet püüda midagi korda saata ülerahvastatud planeedil, kus tema kultuur ja keel jäävad valdavale enamusele igaveseks mõistetamatuks?

“Prohvet” seisab idealismi ja siiruse eest, pakkudes äratundmist ning kurbnaljakat peegeldust progressiusku ühiskonnale. Lavastus on suunatud kõigile, keda huvitab ümbritsev maailm ning selle jätkusuutlikkus.

Sobiv vanusele 16+
Igale etendusele järgneb avatud vestlusring!

Esietendus 16. märtsil 2018 Genialistide Klubis.
Etendused 17., 30. ja 31. märtsil ning 27. ja 28. aprillil.

Autor ja lavastaja: Kaija M Kalvet
Kunstnik: Illimar Vihmar
Valguskujundaja: Karl Marken
Koreograaf: Jaanika Tammaru
Laval: Mihkel Kallaste, Liisu Krass, Kristian Põldma, Karl Edgar Tammi, Kaarel Targo

Korraldaja

MTÜ Must Kast

Must Kast on väike, aga professionaalne projektiteater, mis tegutseb alates 27. märtsist 2014 põhikohaga Tartus, Genialistide Klubis. Must Kast koosneb neljast lavastajast, kümnest näitlejast, mitmest administratiivtöötajast, kahest tehnikust ja hulgast vabatahtlikest abilistest. Suuremat osa Kastist ühendab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia taust. Must kast kui lavatüüp on midagi sellist, mis on avatud kõigile võimalustele ja kus teatriime võib sündida millest iganes. Sellesse Must Kast kui teater usubki – vormipiiranguteta maagia sündi. Teatrisse, mis ei manifesteeri end sõnades, vaid tegudes, teatrisse, mis kasvab koos oma publikuga, teatrisse, mis kunstilisi allahindlusi tegemata võib kõnetada igaüht.

Märksõnad: