Näitus "100 rukkilille Eestile"

Näitus ''100 rukkilille Eestile'' on pühendatud Eesti Vabariigi sünnipäevale.

Valmis!
Valmis!

Veebruaris tähistame Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva. Seoses sellega meisterdasid Tallinna Lasteaia Kraavikrõll lapsed, vanemad ja töötajad meie rahvuslille - rukkilille. Materjali ja teostuse viisi valis igaüks ise. Kokku sai väga mitmekesine ja tore näitus, mida soovime ka teistega jagada.

"Rukkilill on eesti rahvuslill aastast 1969. aastast. Sajandeid on lill kasvanud külalähedastel põldudel, ikka silmahakkavana ja käeulatuses. Rahvas on hinnanud rukkilille alati tema kauniduse tõttu. Õisi punuti pruudipärgadesse ja pandi nööpauku külapeole minnes. Rinnaehtena kantakse rukkililleõit meie laulupidudel. Rohked rukkilillesilmad sinetavad meile vastu peaaegu igalt rukkipõllult. Jaanipäevast alates kuni hilise sügiseni välja. Rukkilill lisab küpseva põllu üha kollasemaks tõmbuvale toonile värvirõõmu. Tuletab meelde vajadust austada oma rahvast, maad ja lihtsat musta leiba." (H.Relve "Rukkilill" Täheke nr 8 1985)

Näitus jääb avatuks 31.märtsini 2018

Algataja

Tallinna Lasteaed Kraavikrõll

Tallinna Lasteaed Kraavikrõll on Nõmme mändide all asuv hubane lasteaed. Meil on kokku 10 rühma: 3 sõimerühma, 2 tasandusrühma, 1 vene õppekeelega rühm ja 4 aiarühma. Lähtuvalt meie visioonist on Kraavikrõll lasteaed, kuhu laps tahab rõõmuga tulla, kuhu lapsevanem võib oma lapse rahuliku südamega tuua, kus õpetaja saab loovalt töötada. Väärtustame koostööd, loovust ja avatust. Hindame kõrgelt õuesõpet, oleme tervist edendav lasteaed.