Näitus „Ars Academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“

Alates 3. novembrist saab Kadrioru kunstimuuseumis külastada kunstinäitust „Ars Academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“.

EST

Eesti kunstiõpetuse, -kogumise ja -teaduse ajalooline süda on Tartu Ülikoolis. Sel näitusel saab esimest korda tervikliku ülevaate ülikooli kunstikogust ja selle kujunemisest enam kui kahe sajandi jooksul. Maailma kunstiparemikku kuuluvate teoste kõrval on eksponeeritud ülikooli vaimu ja missiooni kandvad teosed ning nii Eesti kui ka rahvusvahelist kunsti.

Koos näitusega valmib ka albumi formaadis raamat „100 kunstiteost Tartu Ülikoolist“, mis annab ülevaate ülikooli rikkaliku kunstivara paremikust ja tutvustab ülikooli lugu kunsti kaudu.

Näituse kuraatorid on Ingrid Sahk Tartu Ülikooli kunstimuuseumist ja Tiina-Mall Kreem Kadrioru kunstimuuseumist. Albumi on koostanud Ingrid Sahk ja Moonika Teemus.

Näitus jääb Kadrioru kunstimuuseumis avatuks 5. aprillini 2020. Tartu Ülikooli muuseumis eksponeeritakse seda 2021. aastal.

Illustratsioon: Enn Põldroos. Universitas Tartuensis. 1982. Tempera, masoniit. Tartu Ülikool
 

Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta leiad 100.ut.ee.

Korraldaja

Tartu Ülikool

Tartu Ülikoolil täitub tänavu sada aastat tegutsemist eestikeelse ülikoolina. Eesti Vabariigi alguspäevil loodud emakeelne Tartu Ülikool pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja lõi rahvusliku haritlaskonna. Rohkem teavet rahvusülikooli juubeli kohta on veebilehel 100.ut.ee.