Näitus "Eesti rahva riided Londonis"

LONDONI EESTI SELTS ja ESTONIAN FOLKS International

kingivad Eestile rändava näituse Londoni eestlaste rahvariietest ja rahvatantsu põnevast ajaloost.

Valmis!
Valmis!

Eesti on unikaalne: rahvatantsud ja –laulud on need, mis määratlevad tema identiteedi nii Eestis kui võõrsil. Näitus tutvustab Londoni eestlaste rahvatantsu ajalugu ja nende poolt kantud rahvariideid. 

Näituse eesmärk on tutvustada ja säilitada teadlikkust eesti kultuuri kohta. Näitus väärtustab pagulaseestlaste käsitööd ja järjekindlat eesti kultuuri hoidmist Londonis. Näitusel on üleval rahvariided, pildid Aili Eistrati erakogust ja huvitav ajalugu, mis neid ühendab. 

Näituse aluseks on proua Aili Eistrati (sünd 1921) memuaarid. A. Eistrat oli Londoni Eesti Seltsi rahvatantsurühma „hing“ 40 aastat ja eestluse hoidja Londonis üle poole sajandi. Näituse koostasid Londoni Eesti Selts ja Estonian Folks ühistööna. 

 

Näitus avatakse pidulikult Eesti Rahva Muuseumis 4. augustil kell 11.00. festival "Sajaga seltsis" raames. Toetavad: Eesti Rahvusarhiiv, Eesti Kultuuriseltside Ühendus, ERM Järgmisena saab näitust näha Inglismaal festival "Euroopa eestlaste V laulu- ja tantsupidu" eelneval juubelikontserdil Londoni Eesti Majas, 05.septembril Toetab: Kultuurkapital Aastal 2019 rändab näitus Eestimaal. Loe, kus näitub plaanib minna: https://rahvariided.wordpress.com/ ja Facebookis: https://www.facebook.com/eestirahvariidedlondonis/ Tule osa saama Londoni eestlaste rahvatantsu põnevast ajaloost!

Estonian Folks on kaasautor näitusele "Eesti rahva riided Londonis".

Estonian Folks (EF) asutati 2016 aastal Londonis. Ühenduse eesmärk on luua võimalus säilitada eesti rahvatantsu tegevust olenemata asukohast ja toob paar korda aastas projektide põhiselt kokku eesti rahvatantsu harrastajad üle maailma. Neile koostab Estonian Folks mitmepäevalise programmi, kus tantsijad saavad teha koos proove, ühisesinemisi ning tutvuda omavahel ja kohaliku eluga. Programmid ja ühisesinemised on rahvusvaheliste festivalide raames üle Euroopa. Näiteks on käidud Ungari Veini ja Folkloorifestivalil, Ibiza rahvusvahelisel folkloorifestivalil, Londoni festivalil “Dance Around the World”, Montenegro päikese festivalil.

EF teine huvi on rahvariided: nende valmistamine, infotöötubade tegemine ja nende unikaalsuse tutvustamine tantsijatele ja kõikidele huvilistele. Viimane projekti eesmärgiks on olnud põhjalikult Londoni eestlaste rahvariiete valmistamise ja rahvatantsu ajaloo uurimine.

Rohkem infot  www.estonianfolks.com

Algataja

Londoni Eesti Selts

Londoni Eesti Selts on üks vanimaid senini aktiivne väliseesti selts. LES asutati 9.juulil 1921 aastal haridusseltsi põhimõttel. LES’i põhikirjas on, et Seltsi peaeesmärgiks on innustada Londonis ja Londoni ümbruses elavaid eestlasi ja eesti sõpru rahvusliku kultuuri eripära säilitama, edasi arendama ja tutvustama teistele rahvastele. LES enamus tegevused toimuvad Londoni Eesti Majas. Londoni Eesti Seltsi tegevuseks on eestlaste kokku viimine ja kaasmaalaste omavahelise läbikäimise organiseerimine rahvuslikus ja sõbralikus koostöö vaimus. LES’i tegevus on vabatahtlikusel põhinev. Rohkem infot www.estoniansociety.co.uk