Näitus "Eesti taimevaramu"

Milline on Eesti loodus täna? Aga milline on meie loodus 100 aasta pärast? Kas sinu kodukandis kasvab siis veel lõhnav maarjahein või meelespea?Näitus "Eesti taimevaravu" tutvustab nii koolinoorte kodukandi taimestikku kui ka õpilaste panust teadusesse.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Milline on Eesti loodus täna? Aga milline on meie loodus 100 aasta pärast? Kas sinu kodukandis kasvab siis veel lõhnav maarjahein või meelespea?

Eesti Vabariigile 100. aastapäevaks tehtud kingituse – Eesti taimevaramu – koostamisse kaasati koolinoori ja nende õpetajaid üle Eesti. Taimevaramu, mida säilitatakse järeltulevatele põlvedele herbaariumina, aitab teadlastel uurida, millised muutused toimuvad meie looduses pikemal ajaperioodil.

Noored õppisid 2017. aasta suvel paremini tundma oma kodukohta ja selle loodust, korjates kodu ja kooli lähedalt taimi ning valmistades neist herbaariume. Eesti taimevaramu loomises osales 69 õpilast ja 13 õpetajat 11 koolist. Taimevaramusse lisati 173 herbaarlehte.

Näitus tutvustab nii koolinoorte kodukandi taimestikku kui ka õpilaste panust teadusesse. Taimi korjasid ja herbaariume valmistasid õpilased ise. Taimi aitasid määrata ja infot andmebaasi sisestada õpetajad ja Tartu Ülikooli botaanikud. Herbaarlehti säilitatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumi botaanikakogudes ning andmed on avalikult kättesaadavad portaalis eElurikkus (elurikkus.ut.ee).

Eesti taimevaramu idee algatasid Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Kaasa aitasid Eesti Loodusmuuseum, Tallinna Botaanikaaed, Eesti Maaülikool ja Keskkonnaamet.

Projekt viidi ellu koostöös sihtasutusega Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja EV100 korraldustoimkonnaga.

Kuraatorid: Tiiu Kupper, Inge Kukk, Eva-Liisa Orula
Eksperdid: Tiiu Kupper, Ülle Reier, Kai Vellak
Kujundaja: Margot Sakson
Illustratsioonid: Sven Orav
Teostus: Salibar
 

11. detsember 2017 – 31. märts 2018
Avatud: 
T–P kell 10.00–18.00
Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46)
Külastamine muuseumipiletiga

Info:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
Tel: 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee

Korraldaja

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed