Näitus „ELUS! Eesti rahvapillide lugu“

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi poolt koostatud Eesti rahvapille ja rahvamuusikat tutvustav näitus ning Eesti Pärimusmuusika Keskuse kultuuriprogramm Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumis.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

Eesti Euroopa Liidu eesistumise ning Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul koostab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum näituse, mis räägib meie rahvapillidest. Meie riik eristub oma väga elava rahvamuusikatraditsiooni poolest, sestap ka näituse pealkiri – „Elus! Eesti Rahvapillide lugu“. Läbi erinevate rahvapillide räägime tegelikult lugu Eesti kultuurist, loodusest ja muusikalembusest. Kõik tutvustatavad pillid on rohkem või vähem Euroopas teada, aga meie lugu eristub selle poolest, et meil on need pillid rohkem „elus“ kui mujal. Eesti kõige suurem ekspordiartikkel on muusika ja meie kõige kuulsamatest ansamblitest kaks põhinevad otseselt meie rahvapärimusel. Meil on, millest Euroopale rääkida.
Näitus vaatab kõige olulisemate pillide minevikku, tulevikku ja ka pilli sisse. Võimalus on ise heli tekitada, kuulata ning vaadata, kuidas vanad külamuusikud pea 100 aastat tagasi neid pille mängisid. Õigel ajal õiges kohas olles saab nautida Eesti parimate rahvamuusikute esitusi Eesti Pärimusmuusika Keskuse korraldatud kultuuriprogrammis.
Lisame sellele juurde näituse elamusliku disaini (KAOS Arhitektid), kohalikud keeled ning saamegi EV100 juubeliks sellise kingituse, mis on väärt seisma Euroopa keskpunktis – Brüsselis.

Korraldaja

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum