Näitus ESTIKO ajaloost ja toodangust

Eestimaal polnud ilmselt 80.-90. aastatel kodu, kus polnud meie tehases toodetud plastmassist piimakannu, kilekottidest rääkimata. Vaatame ajaloos veelgi kaugemale tagasi rännates läbi 100 aasta.

Eesti Vabariigiga samal aastal 100. sünnipäeva tähistav ESTIKO kontsern on ajas kasvanud ja muutunud. 100 aastat on sobilik aeg vaatamaks tagasi ja esitlemaks ettevõtte ajalugu ja toodangut. Suur hulk arhiivimaterjale ja tooteid on ka Eesti Rahva Muuseumis ning Eesti erinevates arhiivides tallel. Sünnipäeva puhuks soovimegi asjatundlike kuraatorite abiga kokku panna ajaloolise ülevaate nii pikalt ja jätkuvalt Eestis ja eesti kapitalil tegutseva ettevõtte ajaloost. Näitus saab teoks 2018. aasta sügisel Tasku keskuses. Näitusepaik võimaldab sellest osa saada kuu jooksul ca 500 000 külastajal, kasutades ka keskuse vaateaknaid veelgi enamatel. Eesti ettevõtluse ajalugu väärib arhiividest ja hoidlatest välja toomist ning esitlemist ka näiteks neile noortele inimestele, kellele ettevõtlus seostub ehk vaid sõnaga "startup" (viimast kuidagi halvustamata). Eestlane on olnud ettevõtlik ja hea ärivaistuga juba 100 aastat tagasi!

Algataja

ESTIKO

ESTIKO on 100protsendiliselt Eesti kapitalil põhinev peamiselt Tartus tegutsevate ettevõtete grupp. ESTIKO kolm peamist tegevusala on pakendite ja pakkematerjalide tootmine, kinnisvara arendamine ja haldamine ning hotelli- ja toitlustusvaldkond.