Näitus "Ise tehtud Eesti" Eesti Rahva Muuseumis

Kas mäletad, kuidas 1990ndatel Eestit tehti? Alates 4. oktoobrist on Eesti Rahva Muuseumi avatud näitus „Ise tehtud Eesti", mis räägib turbulentsest taasiseseisvumise perioodist.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Eesti iseseisvumine ning kaasnenud poliitilised, majanduslikud ja sotsiaalreformid muutsid inimeste igapäevaelus, väärtushinnangutes ja mõtteviisis pea kõike. 1990ndad ei jätnud puutumata ühtegi inimest, kohanemine ja leidlikkus uue, soodsa olukorra võimaluste kasutamisel oli aja tunnusjoon. Aga milline see elu oli?

4. oktoobrist kuni 20. augustini 2019 tutvustame ERMi uuel, inimeste argielu kogemustele rajatud näitusel 1990ndate elu Eestis. Vaatleme, mida uut tõi meie igapäevaellu turumajandus, piiride avanemine ja inforuumi laienemine. Näitus on tagasivaade, kuid läbi tänapäeva prisma – mis on meid tänasesse päeva toonud, kuidas ise oleme kujundanud oma tänapäeva.

Näitus on loodud Eesti Rahva Muuseumi koostöös Tartu Mänguasjamuuseumi, Eesti Vabaõhumuuseumi ja Eesti Maanteemuuseumiga. Kujundajateks on Eesti Kunstiakadeemia tudengid ja on pühendatud Eesti 100. sünnipäevale.

Lapsed ja noored, töö ja kodu, välisreisid ja oma piiri taasloomine, infoühiskonna algusaastad ja esimesed lääne autod - need on vaid mõned märksõnad meie näitusel. Olete oodatud! 

Loe näituse kohta lähemalt siit

Korraldaja

Eesti Rahva Muuseum

Eesti Rahva Muuseum on etnolooglise suunaga kultuuriloomuuseum, mille eesmärk on kajastada igapäevaelu, kultuuri kui elamise viisi ja laadi, arvestades selle ajalist, ruumilist ja sotsiaalset mitmekesisust.