Näitus „Kes me oleme? Portreelood Eesti inimestest“

Eestis elab 2017. aasta seisuga umbes 1.3 miljonit inimest, neist 900 000 eestlast ja 330 000 venelast. Lisaks elab meie seas hulgaliselt teisi väiksemate ja suuremate rahvuste esindajaid.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Eestis elab 2017. aasta seisuga umbes 1,3 miljonit inimest, neist 900 000 eestlast ja 330 000 venelast. Peale nende elab meie seas hulgaliselt teisi väiksemate ja suuremate rahvuste esindajaid.

Kuidas nad on Eestisse sattunud? Milliseid traditsioone au sees peavad ning millesse usuvad? Kas nad on Eestis elades õnnelikud ning kus näevad end tulevikus?

Oma loo jutustavad venelane, pakistanlane, ukrainlane, armeenlane, juut, udmurt, moldovlane, eestlane ning väliseestlane.

Lisaks saab näitusel lühikese ülevaate nende inimeste kodumaadest, sealsest ajaloost, inimestest ning rahvakultuurist.

Korraldaja

SA Eesti Vabaõhumuuseum

Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti maa-arhitektuuri ja külaelu tutvustav Eesti Vabaõhumuuseum. Muuseumi 14 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid 18.–20. sajandil erineva jõukuse ja tegevusalaga pered. Kuigi praeguseks on üle toodud juba ligi 80 hoonet, ei ole muuseum siiski veel valmis, vaid muutub ja areneb pidevalt. Mõnusat ajaviitmist ja tera tarkust leiab siit igal aastaajal.