Näitus "Konrad Mägi" Kumus

Eesti Kunstimuuseum tähistab Eesti juubelit armastatud kunstniku isikunäitusega.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

"On kaks teed, kuidas kunst võiks hõlmata elu. Mugav tee on mõistuse tee, mis hõlmab elu vaid selle juhuslikkuses, selle kurvas ja rumalas argisuses. Järsk tee, mis viib üle kuristike – see on hinge tee, kelle jaoks elu on sügav uni ja piinlev eelaimus teistsugustest suhetest, teistsuguste sügavikest kui need, milleni meie hale mõistus võib tungida." Konrad Mägi

 

Kumu kunstimuuseumis avatakse 24. augustil Konrad Mägi (1878-1925) näitus. Eksponeeritud on üle 40 maali enamikest Mägi loomeperioodidest. Fookuses on tema dramaatilised ning intensiivsed maastikuvaated, mis otsivad loodusest religioosseid ning müstilisi kogemusi. Näitust saadab mahukas haridusprogramm, ilmub kataloog nii eesti kui ka inglise keeles. Näitus on avatud 2019. aasta märtsini.

Konrad Mägi. Pühajärv. 1918–1921. Eesti Kunstimuuseum

Korraldaja

Eesti Kunstimuuseum

1919. aastal asutatud Eesti Kunstimuuseum on tänaseks kasvanud viit erineva näituseprogrammiga muuseumi ühendavaks institutsiooniks, mille alla kuuluvad Kadriorus asuvad Kumu kunstimuuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum ning vanalinnas asuvad Niguliste muuseum ja Adamson-Ericu muuseum.