Näitus „Konrad Mägi“ Roomas Galleria Nazionale d'Arte Moderna muuseumis

Esmakordselt tutvustatakse ulatusliku välisnäitusena Eesti väljapaistvama maalikunstniku Konrad Mägi (1878–1925) loomingut.

Kogupereüritus
EST

Näitus soovib esile tõsta Mägi sügavalt isiklikku kontakti loodusega ja selle kujutamist pühalikult kõikehõlmava müstilise saladusena. Mägi võimsaid maastikunägemusi pakuvad näitusel kokku üle 60 maali ja joonistuse Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudest, lisaks erakogudest. Näitusega kaasneb Eesti Kunstimuuseumi väljaantav itaalia- ja ingliskeelne kataloog, lisaks 2017. aasta kevadel ilmuv Konrad Mägi elulooraamat, autoriks Eero Epner (itaalia ja inglise keeles). See sündmus on pühendatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Näituse korraldaja: Eesti Kunstimuuseum Koostöös: EV saatkond Itaalias, EV kultuuriministeerium, EV välisministeerium Kuraator: Eero Epner Kujundaja: Tõnis Saadoja Graafiline kujundaja: Kätlin Tischler Konrad Mägi. Norra maastik männiga. 1908–1910. Eesti Kunstimuuseum

Korraldaja

Eesti Kunstimuuseum

1919. aastal asutatud Eesti Kunstimuuseum on tänaseks kasvanud viit erineva näituseprogrammiga muuseumi ühendavaks institutsiooniks, mille alla kuuluvad Kadriorus asuvad Kumu kunstimuuseum, Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum ning vanalinnas asuvad Niguliste muuseum ja Adamson-Ericu muuseum.