Näitus „Vanarahva vanavara“

Näitusega „Vanarahva vanavara“ kingime Eesti rahvale võimaluse uudistada üht suurimat erakogu kohalikust puidukäsitööst ja tarbeesemetest. Just EV100 puhul idee teoks sai tehtud!

Uhkusega südames teavitame, et Haapsalus on toimumas 1. detsembril midagi väga erilist! Ehe ja Ehtne Käsitöö ettevõtmise algatajad avavad enda väärika ja uskumatult suure erakogu „Vanarahva vanavara“  näituse kujul! See on meie kingitus Eestile – sest just 100. sünnipäeva puhul idee teoks sai tehtud!

Näitus „Vanarahva vanavara“ on hoolikalt valitud kollektsioon Eestimaa puidumeistrite loomingust ja tarbekunstist läbi aegade. Vanimad esemed on pärit lausa 18. sajandist.

Raul Sas, näituse idee algataja ja erakollektsiooni omanik, sattus paarkümmend aastat tagasi huvituma vanade eestlaste töövõtetest puiduga nokitsemisel ja sealt saigi alguse vanarahva vanavara kogumine.

Näituse avamisel on Raul ise kohal, et jutustada teile parimaid seiklusi ja lugusid, mis näitusel olevate aaretega seotud. Muuhulgas leiab näituselt väga palju õllekappasid, sõlgi, köögitarbeid ja muid tarbeesemeid, millega nähtud vaev on siiani imetlust väärt!

Näituse avamise puhul on töös ka küünalde valmistamise õpituba, kus 2 eur/tk on võimalik endale meisterdada advendiküünlaid.Osalemiseks registreerima ei pea, tule kohale ja naudi hetke!

Muide, ka naabriks olev Talumehe kõrts pakub pidupäeva puhul eriti maitsvat Advendiampsu!

Kohtumiseni 1. detsembril kell 12–15 aadressidel Karja 2 ja Karja 4 – otse Haapsalu südames.
Näitus jääb avatuks ka hiljem – huvi korral palun kirjutage ehe@ehejaehtne.ee.

Kohtumiseni 1. detsembril kell 12–15 aadressidel Karja 2 ja Karja 4 – otse Haapsalu südames! Näituse avamise puhul on töös ka küünalde valmistamise õpituba, kus 2 eur/tk on võimalik endale meisterdada advendiküünlaid. Osalemiseks registreerima ei pea, tule kohale ja naudi hetke! Muide, ka naabriks olev Talumehe kõrts pakub pidupäeva puhul eriti maitsvat advendiampsu. Kui Sa 1.12.2018 meie juurde ei jõua – ära muretse! Kirjuta näituse külastuse soovist ehe@ehejaehtne.ee ning lepime kokku sobiva aja.

Algataja

Ehe ja Ehtne Käsitöö

Ehe ja Ehtne Käsitöö koondab rohkem kui 300 kohaliku meistri oma kätega loodud loomingu ning pakub neid soovijatele neljas käsitöökaupluses üle Eestimaa - Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Haasalus. Kingituseks armsale Eestile avab 1.detsembril Haapsalus uksed Ehe ja Ehtne Käsitöö asutaja ja omaniku Raul Sas-i erakogust sündinud pop-up muusem "Vanarahva vanavara", kus tutvustame Eestimaa puidumeistrite loomingut ja tarbekunsti läbi aegade. Vanimad esemed on pärit lausa 18ndast sajandist! Raul Sas, kes on ühtlasi näituse idee algataja ja erakollektsiooni omanik, sattus umbes paarkümmend aastat tagasi huvituma vanade eestlaste töövõtetest puiduga nokitsemisel ja sealt saigi alguse vanarahva vanavara kogumine. Kõrvalmajas asuv Talumehe kõrts pakub pidupäeva puhul ka Advendiampsu! Ootame teid kõiki külla 1.detsembril kell 12-15.00 Haapsalus, aadressil Karja 2 ja Karja 4.