Narva haridusprogrammi "Ümbersõit" 1. töötuba

Narva noorte hariduslik kunstiprogramm põhineb regiooni kultuuripärandil kombineerides tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomist. 

EST ENG RUS

Esimene töötuba "Natüürmort"

Esimene töötuba keskendub natüürmordi temaatikale ning selle kaasaegsele funktsioonile ja tähendusele. Nimetatud teemaga tegeldakse kahe kohtumise jooksul 27. ja 28. veebruaril. Esimesele kohtumisele palume osalejatel kaasa võtta ese, mis on mingil kombel seotud identiteedi küsimusega (ükskõik mis, osutades sellele, kuidas inimene iseennast näeb). Teisel päeval töötame visuaalse pildimaterjaliga ning palume osalejatel tuua kaasa pildi/foto mõnest mustrist, mis neid igapäevasel ümbritseb (pilt võib olla tehtud nutitelefoniga, kaameraga, ajakirja väljalõige vm). Töötuba viivad läbi endised Narva kunstiresidentuuri residendid – Ben Crawshaw ja Szymon Kula. Osalemine on tasuta. Töötuba on suunatud noortele vanuses 16-20 aastat, kes on huvitatud kaasaegsest kunstist. Töötoa lõplikuks tulemuseks on suuremõõtmeline maal, mis valmib koostöös kõikide osalejate vahel.

Toimumisaeg:
28.02.2018 18.00-20.00
01.03.2018 18.00-20.00

Mida kaasa võtta:
- üks ese kodust, mis on seotud sellega, kuidas sa ennast IDENTIFITSEERID (rahvus, kultuur, keel, töö, hobid, sugu jne).
- üks foto/pilt kodus leiduvast MUSTRIST (tekstiil, tapeet, struktuur, pinnad, ornamendid, dekoratsioon jne).

"Ümbersõit" on Narva noorte hariduslik kunstiprogramm, mis seob regiooni kultuuripärandiga kombineerides tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomise põhiseid ülesandeid. Programmi eesmärgiks on selles osalejate julgustamine neid ümbritsevat keskkonda analüüsida ning mõelda loominguliselt. Programmi keskmeks on professionaalsete ehk resideeruvate kunstnike ning noorte vaheline kohtumine ning koostöö. Töötoad leiavad enamuses aset Narva kunstiresidentuuri hoones, mis annab võimaluse suhestuda lähedal asuva ajaloolise Kreenholmi tehasega ning mõelda kriitiliselt selle kaasaegsete kasutusvõimaluste peale. 

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.