Narva haridusprogrammi "Ümbersõit" 2. töötuba

Narva noorte hariduslik kunstiprogramm põhineb regiooni kultuuripärandil kombineerides tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomise põhiseid ülesandeid.

Laste- ja noorteprogramm
EST ENG RUS

Järjekorras teine töötuba "Autoportree/Selfie" keskendub portree temaatikale ning selle ümbermõtestamisele kaasaegse kunsti tähendusväljal. Nimetatud motiiviga tegeletakse kahe järjestikuse kohtumise jooksul. Töötoa tulemuseks on nii joonistuse kui monotüüpia tehnikas valminud portreede seeria.

Osalejatel palume eelnevalt üles laadida (jagatud kausta) ÜHE PORTREEFOTO PEREKONNALIIKMEST VÕI SÕBRAST ning ÜHE FOTO OMA “IIDOLIST / EESKUJUST”. Palun lisa igale failile oma nimi (näidis: maria_idol.jpg maria_family.jpg).

Registreerimislehe ja jagatud kausta leiab järgnevalt lingilt:
https://drive.google.com/drive/folders/1qr30mcmGwPgC6AYteEVXRAOjc2F2xykf...

Toimumisaeg:
21.03.2018 - 18.00-20.00
22.03.2018 - 18.00-20.00

Kaasa võtta maalimiseks sobilikud riided.

Töötoa viib läbi Narva kunstiresidentuuri endine resident Szymon Kula. Osalus on tasuta. Töötuba on mõeldud noortele, kellel on huvi kunsti vastu.

Ümbersõit – Narva noorte hariduslik kunstiprogramm on seotud regiooni kultuuripärandiga kombineerides tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomise põhiseid ülesandeid. Programmi eesmärgiks on selles osalejate julgustamine neid ümbritsevat keskkonda analüüsida ning mõelda loominguliselt. Programmi keskmeks on professionaalsete ehk resideeruvate kunstnike ning noorte vaheline kohtumine ning koostöö. Töötoad leiavad enamuses aset Narva kunstiresidentuuri hoones, mis annab võimaluse suhestuda lähedal asuva ajaloolise Kreenholmi tehasega ning mõelda kriitiliselt selle kaasaegsete kasutusvõimaluste peale. Kirjeldatud kontekst seab eesmärgiks avada erinevaid külgi kunsti tegemisest ja eksponeerimisest selle tavapärasest keskkonnast väljaspool ning katsetada sellega nii avalikus kui kogukonna poolt kasutatavas või postindustriaalses ruumis.

Foto: Kazimir Malevich, Peasants (c. 1930). Photo ©2016, State Russian Museum, St. Petersburg.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.