Narva haridusprogrammi "Ümbersõit" 3. töötuba

Narva noorte hariduslik kunstiprogramm põhineb regiooni kultuuripärandil ühendades tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomise põhiseid ülesandeid.

EST ENG RUS

Kolmas töötuba "Faktura - Tektonika (Materjal - Ruum)" keskendub abstraktsete kujutiste loomisele kasutades kollaažitehnikat. Tutvustades osalejatele konstruktivismi tööpõhimõtteid püütakse leida viise uute taieste loomiseks, mis osutavad oma materiaalsusega (Faktura) ümbritsevale ruumile (Tektonika) tekitades kontrasti harjumuspärasele viisile näha maali vaid kahemõõtmelise raamitud pildina.

Töötoa viib läbi Narva kunstiresidentuuri resident Alex Close (CA). Osalus on tasuta, grupp suuruses 10-15 inimest. Töötuba on mõeldud noortele, kellel on huvi kunsti vastu.

Ümbersõit – Narva noorte hariduslik kunstiprogramm on seotud regiooni kultuuripärandiga kombineerides tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomise põhiseid ülesandeid. Programmi eesmärgiks on selles osalejate julgustamine neid ümbritsevat keskkonda analüüsida ning mõelda loominguliselt. Programmi keskmeks on professionaalsete ehk resideeruvate kunstnike ning noorte vaheline kohtumine ning koostöö. Töötoad leiavad enamuses aset Narva kunstiresidentuuri hoones, mis annab võimaluse suhestuda lähedal asuva ajaloolise Kreenholmi tehasega ning mõelda kriitiliselt selle kaasaegsete kasutusvõimaluste peale. Kirjeldatud kontekst seab eesmärgiks avada erinevaid külgi kunsti tegemisest ja eksponeerimisest selle tavapärasest keskkonnast väljaspool ning katsetada sellega nii avalikus kui kogukonna poolt kasutatavas või postindustriaalses ruumis.

Foto autor: Alexander Rodchenko, "Stairs." 1929–30, gelatin silver print

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.