Narva haridusprogrammi "Ümbersõit" 6. töötuba "Surface & Spotface"

Narva noorte hariduslik kunstiprogramm põhineb regiooni kultuuripärandil ühendades tegevusi, mis kaasavad kujutavat kunsti, kuraatoripraktikat ja kogukonnaga koos loomise põhiseid ülesandeid.

Laste- ja noorteprogramm
Kogupereüritus
EST ENG RUS

Töötuba nr 6 "Surface & Spotface"

Sissejuhatus algajatele: portree maalimine akvarellvärvidega, mida juhendab Andrei Kedrin. Osalemine on tasuta! Võimaluse korral võta kaasa suur ja väike pintsel ning akvarellvärvid; ülejäänud vahendid (paber, topsid, paletid jm on residentuuris olemas). Töötuppa registreerimiseks kirjuta: ann.vaikla@artun.ee

Lammutame portree maalimise lahti selle algosadeks. Täpid, jooned ja laigud. Sealt liigume edasi töövahendite juurde: värvid, paber, pintslid ning õpime neid kombineeritult kasutama. Õpime, kuidas kontrollida vee ja värvipigmendi liikumist. Kuidas tuua esile valgust ja varje. Kuidas töötada akvarellvärvidega moodustades kihte ja kihistusi ning teeme vahet erinevatel värvitoonidel.

Andrei Kedrin on kujutav kunstnik ja õppejõud Tallinnast. Ta on sündinud St. Peterburis ning hoiab jätkuvalt sidet kahe linna vahel. Ta lõpetas Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala. Enim töötab ta illustratsioonide ja portreemaalimise alal ning tema lemmikmeediumiks on akvarellvärvid. Ta on teinud koostööd väljaannetega nagu: Müürileht, Plug, Akadeemia, Värske Rõhk, Jazzkaar, Seksound, Akzent ja Koolibri. Ta on joonistusstuudio Wednesday Sketching eestvedaja.

Lisainfo:

https://www.instagram.com/andrei_kedrin/, https://www.instagram.com/wednesday_sketching/, https://www.facebook.com/andreikedrin/

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.

Märksõnad: