Narvas algas rahvusvaheline muusikafestival Baltic SunAvaldatud: 19.07.2018

18.-21. juulini toimub Narvas Eesti Vabariik 100 pidustuste raames Baltic Sun festival. Esmakordselt toimuv muusikasündmus toob suvisesse Narva Eesti ja välismaa artistide paremiku. Stiililiselt kostub muusikat popist rokini, folgist jazzini ja indiest bluusini.

Festivali kõlavaim programm kantakse ette just siin: Narva jõe kaldal Hermanni kindluse hoovis

EV100 korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul särab Baltic Sun juubelisuve muusikasündmuste ühe eredaima hetkena.

"EV100 programmist leiab juubelisuve nautimiseks sündmusi üle terve Eesti. Esmakordselt toimuv rahvusvaheline muusikafestival loob ideaalse võimaluse Narva taasavastamiseks tuntud artistide muusika ja kireva linnaprogrammi saatel," märkis Rohumaa.

"Baltic Sun festivali eesmärk on luua keset lühikest Eestimaa suve neli rõõmsat päeva täis päikeselist muusikat ja elamusi ning tuua kokku rahvast igast ilmakaarest. Eestikeelsena kannab festival nimetust "Läänemere päike", ent mõlema nimetusega mõistetav programm on ennekõike muusika ja rõõmu festival, kuhu on oodatud kõik, kes naudivad head muusikat, põhjamaa suve ja ehedat melu," rõhutas festivali peakorraldaja Oleg Pissarenko. Tema sõnul on festival ka sümboolne kingitus Eestile vabariigi 100. juubeli puhul.

Avakontserdi esimese osa kunstiline juht on maailmakuulus dirigent Kristjan Järvi. Galakontserdi teise pooles esinesid Noëp, Erki Pärnoja, keelpillikvartett Prezioso ja Sander Mölder. Teises osas astub lavale legendaarne Anne Veski.

Järgnevatel päevadel astuvad üles Alexander Rybak Norrast, Mikolas Josef Tšehhist, Astro’n’out Lätist, Maia Hirasawa Rootsist, Erja Lyytinen Soomest, Bravo ja The Crossroadz Venemaalt, Daddy Was A Milkman ja Justinas Jarutis Leedust, Getter Jaani, Liis Lemsalu, Vaiko Eplik & Eliit, Radar & Koit Toome ning Curly Strings Eestist.

Kogu festivali vältel toimub Narva tänavatel, promenaadil ja parkides palju põnevat näitustest tantsuetteasteteni ja popup-kohvikutest laste mängupesadeni.

Baltic Suni ajal saab sõita eksklusiivse jazzijahiga, mille pardal esineb Eesti esimene gypsy-jazz trio Titoks (19. ja 20. juulil) ning Susanna Aleksandra ja Holger Marjamaa (21. juulil). Narvast mereäärsesse Narva-Jõesuusse sõitev laev on varem kuulunud Prantsusmaa lauljale Johnny Hallydayle, ning selle pardal on viibinud nii mõnigi filmitäht eesotsas Johnny Deppiga.

Rohkem infot festivali kohta leiate kodulehelt.

Kõik uudised