NLK - nutikas lauakalender

On seotud Eestis tulevikus ehitava tootega, puidust elektroonilise lauakalendri valmistamise esmane eesmärk ei ole tulu teenimine, vaid idee pakkumine keskkonna säästmiseks. 

Pildil vasakul on Jan Randar Raidma ja paremal Lennart Martin Hannus. Iga edulugu algab ideest ...

Naturaalsest puidust lauakalender töötab elektroonika abil, mistõttu saab teda kasutada aastast aastasse. Igal aastal kulutatakse väga palju paberit seina- ja lauakalendrite valmistamiseks, sest igaks aastaks trükitakse uus kalender. Paberi tootmise peamiseks tooraineks on puit. Tselluloositööstus on aga suurim keskkonda saastav tööstusharu. Taibukate Teaduskooli kahe 6. klassi noormehe väljamõeldud ja valmis meisterdatud puust lauakalender pälvis üle-eestilisel koolinoorte äriideede konkursil "Bright Minds" auväärt II koha. TTÜ ja Swedbanki korraldatava võistluse finaal oli ülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory 28.03.2018. Nutikas lauakalender on keskkonnasõbralik, kompaktne, taaskasutatav, lihtne ja minimalistlik, mis sobib iga eestlase lauale. NLK on käsitöö, mis sobib kasutatada aastaid. Nii otsustati teha õpilasfirma ja hakata valmistama tellijatele nutikat lauakalendrit.

Algataja

Lilian Tambek

Olen Viljandi MTÜ Taibukate Teaduskooli rajaja ja tegevjuht. Teaduskool annab lisaõpet reaal- ja loodusainetes Viljandi maakonna 5.kl - gümnaasiumi õpilastele.