Jõekääru kontsert

Jõekääru kontsert on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Kontserdi kava on teemakohane, toimub ühislaulmine ning Alo Mattiiseni isamaaliste laulude interpretatsioonid.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Jõekääru kontsert toimub Valga linnas seitsmendat aastat ning 2018.aastal toimuv kontsert on pühendatud Eesti Vabariigi ja Läti Vabariigi 100. sünnipäevale, eriline rõhuasetus on piirilinnade Valga-Valka eripäral. Jõekääru kontsertide traditsiooniline toimumisaeg on augustis, enne Eesti Vabariigi taasiseseisvumise aastapäeva (10.08.2017.a.).

Kontsertidel astuvad üles tuntud muusikud Eestist, kolmel varasemal korral ka muusikud Lätist. Kontsertkava lõpeb ismaaliste laulude ploki ja rahva ühislaulmisega, eriti populaarsed on Alo Mattiiseni viie isamaalise laulu interpretatsioonid.
Käesoleval aastal toimuvaks kontserdiks on esinejatega kokkulepped Eesti Kaitseväe Orkestriga, dirigent Peeter Saani juhatamisel, kolm tenorit -  German Gholami Torres-Pardo, Jaan-Willem Sibula ja Urmas Põldmaga, lisaks on oma osalemist kontserdil kinnitanud Liis Lemsalu, ansambel Smilers ja eestlaste suur lemmik Lätist , Lauris Reiniks. Taditsiooniliselt on kontserdil üles astunud ka Valgast pärit noor laulja, sel korral Karmen Rõivassepp.

Õhtut juhib imeline Piret Krumm, kes saavutas suurema tuntuse meelelahutussarjast "Su nägu kõlab tuttavalt" . 
Kontsert toimub Valga kesklinnas asuval Pedeli jõe poolsaarel, mis loob vee, valguse ja muusika ühtse, fantastilise harmoonia. Erilise visuaali loovad 100 põlevat küünalt jõevoogudel ja 100 rahvusvärvides taevalaternat motoga - Elagu Eesti!

Korraldaja

MTÜ ELK

Mina, Ülle Juht olen nimetatud organisatiooni juhatuse liige ja sellekonkreetse sündmuse algataja, vedaja ja teaostaja.

Märksõnad: