Õhtune süstamatk Aegna saarele

Eesti Matkaliidu liikme Reimann Retkede EV100 juubelimatkasarja matk

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Kuigi mööda laevateed on Aegnale 14 km, asub see Tallinna kesklinnavalitsuse haldusalasse jääv saar vaid pooleteise kilomeetri kaugusel mandrist ning on sobiv õhtuseks lõõgastavaks süstaretkeks. Kuna sellele distantsile jääb veel ka Kräsuli saar, ei pea me matka jooksul minema kaldast kaugemale kui mõnisada meetrit. Seega on Aegna matk sobiv nii algajatele kui ka piisavalt huvitav kogenud aerutajatele
Matka alustame Rohuneeme rannast, möödume Kräsuli saarest ja olemegi Aegna rannikul, mis on väga vaheldusrikas olles külvatud üle rändrahnudega, kuid samas peites lahesoppides ka ilusaid liivarandu.
Enamikku Aegna saarest katab mets, mis peidab enda sügavustes eelmise sajandi alguses ehitatud Peeter Suure merekindluse jäänuseid.
Matka jooksul teeme tiiru ümber saare koos lühikese jalutuskäiguga, mille jooksul tutvume saare looduse ja võimsate militaarrajatiste jäänustega.

Kestus: umbes 4 tundi
Süstaga läbime ca 13 km
Hind ühele inimesele: 35 eur
Hind sisaldab: algõpet, süstavarustust, kerget einet, matkajuhti.

Registreerumine ja täpsem info:  +372 511 4099 või info@retked.ee

Korraldaja

Reimann Retked OÜ

Reimann Retked korraldab aastaringselt harivaid matku looduses. Peamisteks retkedeks varakevadel suurvee ajal on parvematkad jõgedel, hiliskevadel käime süstadega jõgedel kopraid vaatlemas. Suve veedame meresüstaga matkates ja tutvudes Eestimaa väikesaartega, kuhu ilma süstata on keeruline ligi pääseda. Räätsamatku rabades teeme peamiselt sügis-talvisel perioodil, aga räätsadega võib soid ja rabasid avastamas käia aastaringselt. Kui talvel piisavalt lund on, siis korraldame tõukekelguretki Kõrvemaa saaniradadel.