Nõmmelt 100 tamme Eesti Vabariigile

Nõmme Tee Selts koos Nõmme Linnaosa Valitsuse ja Tallinna Keskkonnaametiga kingivad EV100 puhul saja tamme puistu Hiiul. Tammed istutati 30.04.2016 tähistades Nõmme linna 90. aastapäeva.

Valmis!
Valmis!

Ajaloost on teada, et Eesti tammikud hävisid suures osas tänu sellele, et neid kasutati Peterburi linna rajamisel soise pinnase kindlustamiseks. Tammepuitu on kasutatud ka Eestis, näiteks Tartu Ülikooli peahoone ja linnasüdame rajamisel. Nõmme Tee Selts panustab üle-Eestilisse rahvaalgatusse rajada 100 puu tammikuid Hiiu tammepuistuga. Kuna Nõmme on mändide linn, siis tuli tammikule leida õige koht. Riigi sünnipäevaks korrastatakse linnade keskväljakuid. Nõmme süda on raudtee ja nii istutatigi tammed sümboolselt piki raudteed. Tammik väärtustab aastakümneid rongide manööverdusalana kasutusel olnud Hiiu raudteejaama ümbruse.
Punased ja püramiidtammed istutatakse 2016. aasta aprillis tähistades ühtlasi Nõmme linnaõiguste 90. aastapäeva. Tammiku istutamist tähistatakse pidulikult 30. aprillil 2016. Sümboolne sajas tamm istutatakse 30. aprillil 2018.
100 tamme istutamise algataja on Nõmme Tee Selts, keda toetas ja abistas Nõmme Linnaosa Valitsus. Tööd projekteeris maastikuarhitekt Kristiina Kupper ja rahastas Tallinna Keskkonnaamet.
Nõmme Tee Selts väärtustab tammiku disainer Erkki Vaaderi kujundatud tähise ja istutusalalt välja kaevatud kividest kivikülviga, mille rajamist rahastasid nõmmelased.

Algataja

Kadi Alatalu

Seotud ühiskingitus