Noor, loo, too – kunst Lääne maakonna raamatukogudesse

Osa Lääne maakonna raamatukogudest pakuvad võimalust mööda 2018. aastal EV100 projekti raames noortele kunstnikele (14–26aastastele) võimalust eksponeerida oma kunsti raamatukogudes.

Lääne maakonna keskraamatukogu kutsub kõiki Läänemaa noori vanuses 14–26 aastat osalema EV100 projektis „Noor, loo, too – kunst raamatukokku“. Tegemist on projektiga, mille raames raamatukogud pakuvad läbi terve 2018. aasta noortele kunstnikele võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes. See tähendab, et raamatukogude näitusepindu broneeritakse meie riigi sünnipäeva puhul eelkõige kohalikele noortele ehk siis üle Eesti toimuvad raamatukogudes eelkõige noorte näitused.
Näituste korraldamine noortele on tasuta, näitused on avatud kõigile huvilistele ning nende külastamine on samuti tasuta. Raamatukogu annab näitusteks kasutada oma inventari ja tehnikat, aitab vajadusel näituste ülespanemisel ning näituse avaürituse tegemisel.
Läänemaal on lisaks Haapsalu raamatukogule ja lasteraamatukogule praegu projektiga liitunud ka Uuemõisa ja Taebla raamatukogud. Teiste maakonna raamatukogude osalemine projektis selgub jooksvalt.
Lisainfo näituse graafikute ja näitusepindade kohta erinevates raamatukogudes:
Haapsalu raamatukogu: Liina Valdre, liina@lib.haapsalu.ee
Haapsalu lasteraamatukogu: Krista Kumberg, krista@lib.haapsalu.ee
Uuemõisa raamatukogu: Susan-Carol Marjapuu, susan-carol@lib.haapsalu.ee
Taebla raamatukogu: Ruth Randoja, taebla.raamatukogu@laanenigula.ee

August-september 2017 – infopäeva eelteavitus. Plakatid, teavitus listide, kodulehtede ja sotsiaalmeedia kaudu ning reklaam lehes. Infolehtede jagamine koolidesse ja noortekeskustesse. September 2017 – infopäev Jaanuar 2018 - detsember 2018 - noorte näitused Lääne maakonna raamatukogudes. September-detsember 2017 – huvilistele noortele raamatukogude võimaluste tutvustamine. Taotluste läbivaatamine ja näitusekavade koostamine ja esimeste näituste info avaldamine Näitused võimalusel läbi terve aasta 2018.

Algataja

Lääne Maakonna Keskraamatukogu