Noor, loo, too – kunst Lähte Ühisraamatukokku!

Lähte Ühisraamatukogu pakub 2018. aastal EV100 projekti raames noortele kunstnikele (14–26 a) võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogus.

Eesti Vabariigi juubeli puhul 2018. aastal on Lähte Ühisraamatukogu näitusepinnad broneeritud kohalikele noortele, nii Lähte Ühisgümnaasiumi õpilastele kui ka kõigile Tartu vallas elavatele noortele kunstiharrastajatele. Näituste korraldamine on noortele tasuta, näitused on avatud kõigile huvilistele ja nende külastamine on samuti tasuta. Raamatukogu annab rõõmuga kasutada oma inventari ja abistab võimalusel näituste ülespanekul, avaürituse korraldamisel ja reklaami tegemisel. Nii teevad meie noored oma kingituse Eestile. Oodatud on nii personaal- kui ka ühisnäitused. Kunstnikud võivad vormistada näitusteks oma erinevat loomingut: joonistusi, fotosid, pisiplastikat jms. Kõik ideed on teretulnud! Osalemiseks klikka 'Löö kaasa!'.

16. okt. 2016 – 5. veebr 2017 raamatukogu eluolu fotografeerimine 6.–16. veebr fotode väljavalimine näituseks ja tehniline teostus 19.–21.veebr fotode raamimine, näituse ettevalmistamine 22. veebr näituse pidulik avamine 22. veebr – 30. aprill näitus avatud Lähte Ühisraamatukogus

Võimalused kunsti eksponeerida on olemas näitusestendi (416 x 212 cm) ja 4 klaasist vitriini (85 x 84 x 33 cm) näol; on eri mõõtudes pildiraame ja paspartuusid, riputusvahendeid.

Algataja

Heili Tali

Olen Lähte Ühisraamatukogu direktor, raamatukogu asub Lähte Ühisgümnaasiumi algklasside majas ja on tihedalt seotud koolieluga, üle poolte lugejatest on alla 17-aastased.