Noored kunstnikud raamatukogus

Harju maakonnaraamatukogu kingitus Eesti 100. sünnipäevaks on osa suuremast kingitusest „Noor, loo, too – kunst raamatukokku“.

Projekt „Noored kunstnikud raamatukogus“ teostub koostöös Keila linna kunstiringiga Sirlett. Noored kunstnikud saavad tutvustada oma loomingut kogukonnale ja näitustesarjaga mitmekesistada raamatukogu kujundust. Õpitubades tutvutakse kunstitarvete ja -vahenditega, näituse teemaga, näituse ettevalmistamise ja sündmuse läbiviimisega. Loovtöödena valmivad näituse eksponaadid (pildid), kutsed ja plakat. Näituse teema haakub Keila linna kingitusega „Keila terviseks“, mis on kantud tervislikest eluviisidest, liikumisest ja spordist.

Projekti „Noored kunstnikud raamatukogus“ raames koostöös kunstiringiga on raamatukogus üleval 3 näitust: 1. „Tervislikud sügisannid: vaikelud“ 2. „Ex Libris“, 3. „Pillerkaar“ (autor Pille-Riin Lilleorg). – nov–dets 2017. Raamatukogu näitusepinnal on novembris 2017 eksponeeritud Nõmme noortemaja kunsti- ja siidimaalistuudio näitus „Värvirõõm“. 4. novembril toimub kohtumine näituse autoritega ja juhendaja Ülle Raadikuga.
2. dets avati kunstiringi Sirlett näitus „Talvised elamused“; avatuks jääb dets 2017 –  jaanuar 2018.

Jaanuar 2018 Saue Huvikeskuse laste kunstiringi näitus „Värvirõõm“
Jaanuar 2018 kunstiringi Sirlett kasvandiku Kaisi Pillarti näitus „Minu looming“.

Suvi 2018 – kunstiringi Sirlett näitus „Mulle meeldib maalida“

Juuni-juuli 2018 – Hele-Riin Halliku isikunäitus „Rahustada häirituid ja häirida rahulikke“

August-september 2018 – Pille-Riin Lilleoru maalinäitus „Unes“

November-detsember 2018 kunstiringi Sirlett näitus „Õunte aeg“

Projekti algus september 2017 – õpitoad koostöös kunstiringiga Sirlett Näituste avamine 25. oktoobril 2017 Detsember–jaanuar näitus „Talvised elamused“ koostöös kunstiringiga Sirlett. Näituse avamine 2. dets 2017 Jaanuar 2018 – kunstiringi Sirlett kasvandiku Kaisi Pillarti näitus „Minu looming“

Algataja

Lea Mäeste

Harju Maakonnaraamatukogu ühineb "Kunst raamatukokku" projektiga

Seotud ühiskingitus