Noored kunstnikud raamatukogus

Harju Maakonnaraamatukogu kingitus Eesti 100. sünnipäevaks on osa suuremast kingitusest „Noor, loo, too – kunst raamatukokku“.

Projekt „Noored kunstnikud raamatukogus“ teostub koostöös Keila linna kunstiringiga Sirlett. Noored kunstnikud saavad tutvustada oma loomingut kogukonnale ja näitustesarjaga mitmekesistada raamatukogu kujundust. Õpitubades tutvutakse kunstitarvete ja -vahenditega, näituse teemaga, näituse ettevalmistamise ja sündmuse läbiviimisega. Loovtöödena valmivad näituse eksponaadid (pildid), kutsed ja plakat. Näituse teema haakub Keila linna kingitusega „Keila terviseks“, mis on kantud tervislikest eluviisidest, liikumisest ja spordist. Projekti „Noored kunstnikud raamatukogus“ raames koostöös kunstiringiga on raamatukogus üleval 3 näitust: 1. „Tervislikud sügisannid: vaikelud“ 2. "Ex Libris", 3. „Pillerkaar“ (autor Pille-Riin Lilleorg).- nov. -dets 2017. Raamatukogu näitusepinnal on novembris 2017 eksponeeritud Nõmme noortemaja kunsti- ja siidimaalistuudio näitus „Värvirõõm“. 4. novembril toimub kohtumine näituse autoritega ja juhendaja Ülle Raadikuga.
2.dets. avati kunstiringi "Sirlett" näitus "Talvised elamused"; avatuks jääb dets.2017.- jaan. 2018.
Jaanuar 2018 kunstiring "Sirett" kasvandiku Kaisi Pillarti näitus "Minu looming"

Suvi 2018 - Kunstiring "Sirlett" näitus "Mulle meeldib maalida"

Juuni-juuli -  Hele-Riin Halliku isikunäitus "Rahustada häirituid ja häirida rahulikke"

Projekti algus september 2017 – õpitoad koostöös kunstiringiga Sirlett Näituste avamine 25. oktoobril 2017 Detsember–jaanuar näitus „Talvised elamused“ koostöös kunstiringiga Sirlett. Näituse avamine 2.dets.2017 Jaanuar 2018 - kunstiring "Sirlett" kasvandiku Kaisi Pillarti näitus "Minu looming"

Algataja

Lea Mäeste

Harju Maakonnaraamatukogu ühineb "Kunst raamatukokku" projektiga

Seotud ühiskingitus