Noored tammed Tammemäele – Rapla EV100

Raplas Tammemäel avatakse 8. juunil 2019 uus lauluväljak ja rajatakse ühiselt 100 nimelise puuga kogukonnatammik.

Raplat ümbritseb loodus. Linna lääneserval asub Tammemägi, mis pärineb aegade hämarusest. Kohapärimus räägib, et siin on peetud sidet esivanemate hingedega, suheldud hingepuudega ja suvistel pööripäevadel kogunetud pidutsema. 1986. aastal rajati Tammemäe loodusliku nõlva rüppe laulu- ja tantsuväljak, mis on teeninud meid tänaseni.
Meie kandi laulude ja tekstide looja Urve Pärt on laulikus „Seitse Rapla laulu“ (2001) kirjeldanud Tammemäed kui legendi järgi tülitundlikku kohta:
„Siis kui vennas vihaväes venna vastu tõstab käe,
ükski tamm ei juurdu Tammemäel.“
Seni on Tammemäel tõepoolest juurdunud vaid mõned tammed. See ei tähenda, et meil just tüli majas oleks, aga õhkkond võiks sõbralikum olla küll. Tulevikus kujundadakse siia ulatuslik, paljude tammedega looduspark ning uuendatud laulu- ja tantsuväljak valmib juba sel kevadel.
8. juunil on Raplas melupäev, kus erinevaid tegevusi leidub nii noorele kui ka vanale. Keskpäeval liigutakse koos laulupeotulega ühise rongkäiguna keskväljakult Tammemäele, kus avatakse uus lauluväljak ja ning seejärel toimub Tammemäe pargi tulevasel suurel alal midagi täiesti erakordset – vallaaedniku üksikasjaliku plaani järgi  istutatakse siia korraga üle 100 tamme. Igal tammel on vader, kes seisab ka edaspidi selle eest hea, et tema puu kenasti kasvaks ja kosuks.
Valla kodulehel on toimuvat täpsemalt kirjeldatud siin: https://rapla.kovtp.ee/tammemae

Algataja

EV100 igas külas