Noorsoo sumo EM Rakveres

Noorsoo SUMO EM toob Rakverre umbes 20 riigi noored sumotorid vanuses 13-18 aastat. Leiame, et see spordi suursündmus sobib igati EV100 juubeliürituste sarja. EM-i patroon Kaido Höövelson.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Eestis alustati iidse Jaapani maadlusviisi sumoga tegelemist 1994 aastal. 1995 aastast alates on meie sumotorid võitnud Eestile 368 rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalit (39 kulda, 72 hõbedat ja 223 pronksi). Eesti Sumoliit on korraldanud kahed Euroopa- ja kahed maailmameistrivõistlused (1999 EM Kohtla-Järvel ja 2015 noorte EM Rakveres, 2006 juunioride MM ja 2008 MM Rakveres). Kõigi suurvõistluste korraldus on saanud väga kõrge hinnangu osaliseks.
Tunneme uhkust, et meie ridadest on välja kasvanud maailma absoluutsesse sumotippu tõusnud Kaido Höövelson (eks Ozeki Baruto). Tema on ka oktoobris Rakveres toimuva EM-i orgkomitee esimees ja võistluste patroon.
Rahvusvakelistes sumoringkondades peetakse Eestit üheks maailma ja Euroopa juhtivaks sumoriigiks.
Eesti Sumoliit soovib jäädvustada oma panust EV100 tähistamisse.

Korraldaja

Eesti Sumoliit

Eesti Sumoliit (ametliku lühendina ESL, edaspidi kasutatud – Liit) on avalikes huvides mittetulundusühinguna tegutsev heategevuslik vabatahtlik ühendus, mille eesmärgid ja põhitegevus on suunatud sumo propageerimisele ja harrastamisele ning selleks tingimuste loomisele Eestis. 25-28.oktoobril 2018 on meie korraldada VIII noorsoo SUMO EM (noored - U14; kadetid - U16 ja juuniorid - U18).