Noorte kunst Hiiu valla raamatukogus

Hiiu valla raamatukogu pakub 2018. aastal oma ruume Hiiumaa noortele (14–26aastatele), kes sooviksid eksponeerida enda loodud kunsti meie raamatukogus, pühendades ürituse EV100 sünnipäevaks.

2018. aastal saavad noored võimaluse oma töid teistele näidata Hiiu valla raamatukogus ning Lauka ja Kõrgessaare harukogudes. Oleme avatud kõikidele noorte ettepanekutele erinevate näituste ülespanekuks. Võib olla nii isiku- kui ka ühisnäitus. Traditsioonilise kunsti (maal, joonistus, skulptuur) kõrval ootame ka keraamikat, klaasitöid, sepiseid, käsitöid, puutöid jne, aga ka videoinstallatsioone, filme, fotosid jne. Tööde eksponeerimine on kõigile tasuta, aitame omalt poolt nõu ja jõuga näituse ülespanemisel, pakume abi näituse avamise-esitluse korraldamisel.

Aprill-oktoober 2017 – Projekti tutvustamine. Taotluste esitamine noorte poolt. Oktoober 2017 – Taotluste läbivaatamine. November 2017 – Näituste plaani koostamine ja avalikustamine. Jaanuar 2018 – detsember 2018 – Näitused raamatukogudes.

Algataja

Hiiu Valla Raamatukogu

Hiiu Valla Raamatukogu on Kärdla raamatukogu ja Kõrgessaare raamatukogu õigusjärglane alates 1.jaanuarist 2015. Meil on raamatukogud Kärdlas, Kõrgessaares, Laukal ja Kõpus. Raamatukogu asub Rookopli tänaval, Hiiu Valla Kultuuri ja Vaba Aja Keskuse II korrusel. Hiiu Valla Raamatukogu on maakonnaraamatukogu ja tegutseb aastast 1871. Lasteosakonnas toimuvad regulaarselt mitmesugused üritused põhikooli klassidele. Noored leiavad omale sobiliku kirjanduse noortenurgast. Lugemissaalis saab lugeda ajalehti ja ajakirju, läbi viia üritusi. Vaba WIFI-ühendus võimaldab raamatukogu külastajal kasutada internetti enda sülearvutis või nutitelefonis. Avalikest arvutitest saab teostada e-teenuseid ja kasutada mujal asuvaid andmebaase. Raamatukogu eesmärk on tagada elanikele vaba ja piiramatu juurdepääs informatsioonile, teadmistele ning kultuurile, toetada elukestvat õppimist ja enesetäiendamist. Lisaks raamatute ja perioodika laenutamisele on raamatukogus skaneerimise ja interneti kasutamise võimalus. Tasuliste teenustena saab teha koopiaid, printida (nii must-valgelt kui värviliselt).