"Nüüd ep on ilus elada"

Kullo kooristuudio Ellerhein koos oma pisemate ja suuremate lauljatega soovib oma armsale Eestile tema 100. sünnipäeva puhul kinkida kontserdi ühes imelise eesti muusikaga.

EST

Traditsiooniliselt vaatab kooristuudio Ellerhein tagasi möödunud ja väga tegusale hooajale kontserdiga Estonia kontserdisaalis. Eelmisel aastal tähistas kooristuudio Ellerhein oma 65. sünnipäeva väärika kontserdiga Estonia kontserdisaalis. Tänavu tähistame aga Eesti 100. sünnipäeva. Soovime pakkuda oma kodumaale meeleoluka kontserdi täis imelist eesti heliloojate muusikat üheskoos luuletaja Kristiina Ehini, Kullo tantsuansambli Sõleke ja tänavuse klassikatähe Tanel-Eiko Novikoviga.

Tallinna Huvikeskuse Kullo kooristuudio Ellerhein kevadkontsert "Nüüd ep on ilus elada" 26. mail kell 17 Estonia kontserdisaalis.

Mudilaskoor
Mallika Veeperv
Marit Koit
Õnne-Ann Roosvee

Lastekoor
Anneli Mäeots
Ilona Muhel
Reinut Tepp
Kristjan Mäeots

Tütarlastekoor
Ingrid Kõrvits
Ode Pürg
Kadri Toomoja

Kaastegev tantsuansambel Sõleke ja tänavune klassikatäht Tanel-Eiko Novikov
Oma luulet loeb Kristiina Ehin

 

Piletid Piletilevis ja Eesti Kontserdi kassas

Korraldaja

Tallinna Huvikeskuse Kullo kooristuudio Ellerhein

Tallinna Huvikeskuse Kullo kooristuudio Ellerhein (eelkäia oli Tallinna linna lastekoor) loodi 1951. aastal professor Heino Kaljuste (1925 - 1989) poolt, kes juhatas ja suunas koori kunstilist käekäiku oma elu lõpuni. 1989-2012 oli kooristuudio peadirigent Tiia-Ester Loitme. Alates 2012. aastast on kooristuudio peadirigent Ingrid Kõrvits. Eesti laulupidude 100. juubeliaastal (1969. aastal) valiti koori nimeks Ellerhein. Tänaseks on Ellerheinast saanud kooristuudio, kuhu kuuluvad ettevalmistusrühm Mummud, mudilaskoor, lastekoor ja tütarlastekoor. Kontserttegevuse kõrval kuulub põhiülesannete hulka lauljate vokaalsete võimete ning muusikalise kirjaoskuse arendamine hääleseade-, solfedzo- ja harmooniatundides. Koor kasutab laulude õppimisel relatiivset noodistlugemise süsteemi (JO-LE-MI). Koori repertuaar koosneb nii klassikalisest kui kaasaegsest koorimuusikast väljapaistvatelt heliloojatelt üle maailma. Tütarlastekooril Ellerhein on au olla eesti autorite, eelkõige Veljo Tormise, Arvo Pärdi, Gustav Ernesaksa ja Cyrillus Kreegi koorimuusikat tutvustada Eesti ja maailma kontserdilavadel. Väga sageli on osaletud suurvormide ettekannetel, arvukalt on võidetud rahvusvahelisi koorikonkursse.